Відзнака імені Героя Небесної Сотні Дмитра Максимова
ЗАВЕРШЕНО
До 15 травня можна номінувати кращих українських тренерів, благодійників у сфері спорту для людей з особливими потребами на Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Дмитра Максимова, вручення якої відбудеться у Києві у День Європи.
Найкращий спосіб увічнити пам’ять про людину, яка віддала своє життя зради інших – зробити так, аби її мрія стала реальністю для когось іншого.
Саме таку мету має проект “Відзнаки Героїв Небесної Сотні”. Серед втілених мрій – мрія Дмитра Максимова, 19 річного киянина, спортсмена-паралімпійця, який загинув 18 лютого 2014 року на Майдані, прийнявши на себе вибух бойової гранати і захистивши своїм тілом друзів.
В пам’ять про нього вже другий рік поспіль проводиться Конкурс, який відзначає тих, хто створює умови, тренує людей з особливими потребами і в першу чергу дітей.
Тренери, меценати, талановиті організатори – ті, хто примудряються в умовах непростих сучасних українських реалій виховувати справжніх чемпіонів з дітей, на яких суспільство часто готове ставити хрест. Потім ці вчорашні “діти з обмеженимми можливостями” стають гордістю країни і прославляють її ім’я на світовій спортивній арені. Саме тому Відзнака імені Дмитра Максимова встановлюється у трьох номінаціях:
- організація та розвиток закладів для занять спортом та реабілітації (або окремих програм);
- благодійний внесок в реалізацію програм занять спортом і реабілітації;
- проведення спортивних змагань на всій території України та в окремих її регіонах.
Ця відзнака не є комерційною, вона не передбачає великих грошових винагород і бонусів, але покликана висвітлити діяльність людей, які роблять важливу справу у створенні належних умов для занять фізичною культурою і спортом, спортивної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю.
Яким був Дмитро? Молодий вродливий хлопець. Успішний спортсмен-дзюдоїст. Срібний (у командному заліку), бронзовий (в особистому) призер Дефлімпійських Ігор у Софії 2013 року, бронзовий призер чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) в 2012 році. Коротка, але успішна спортивна біографія. Надзвичайно коротке, але гідне життя. Життя – взірець наполегливості, працездатності, вірності і відданості друзям, свідомої громадянської позиції.
Для будь-якої людини надзвичайно важливо, аби хтось в неї повірив. Для людини з інвалідністю – особливо. Люди з інвалідністю і їхні сімі’ї не з чуток знають, як непросто знайти педагога або тренера, який повірить в дитину так само, а може навіть більше ніж батьки, і додасть їй впевненості у своїх силах, який спершу побачить особистість і характер, і вже потім буде шукати варіанти, як з її особливостями отримувати найкращі результати. Кажуть, повір у себе – і в тебе повірять інші. Часто для дітей і молоді з інвалідністю це правило працює у зворотному напрямку, тому дуже важливо, коли знаходиться людина, яка вірить в успіх і надихає, як надихав Дмитра його тренер, який став йому в прямому сенсі не тільки спортивним, але і духовним наставником. Коли такі люди беруться до справи, можливості людей з інвалідністю стають безмежними.
Ініціаторами відзнаки виступили громадська організації “Родина Героїв Небесної Сотні” та родина Героя, і громадська організація “Відкриті можливості”, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Для участі у Конкурсі необхідно заповнити ЗАЯВКУ за встановленою формою і номінувати тих, хто має досвід, ініціативи, втілені ідеї у створенні умов занять спортом для людей з особливими потребами. Можна номінувати будь-яку особу, яку ви вважаєте достойною відзнаки (тренера, благодійника тощо), додати необхідні документи і докази, надіславши їх за адресою: [email protected]; у темі листа просимо вказати «ЗАЯВКА на КОНКУРС від (прізвище/назва організації)”.
Заявки приймаються до 15 травня 2018 року. Заявка для фізичних осіб тут.
Заявка для юридичних осіб тут.
Ознайомитися з Положенням про Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Дмитра Максимова можна тут.
Оголошення результатів Конкурсу відбудеться у Києві під час святкування Днів Європи в Україні.