Консультант із правових питань діяльності асоціацій в Програму USAID DOBRE

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
GC_UkraineHR

вакансія
Консультант із правових питань діяльності асоціацій в Програму USAID DOBRE

Організація «Глобал Комьюнітіз» шукає кваліфікованих консультантів для роботи на короткотерміновій основі в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка фінансується USAID.

ПОСАДА: Консультант із правових питань діяльності асоціацій / Консультант для реалізації Програми підвищення спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування 

ПЕРІОД ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ:    упродовж 12 місяців

КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ

Загальні відомості

Організація «Глобал Комьюнітіз» реалізує в Україні Програму «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка фінансується USAID. Цей п’ятирічний проект, започаткований у 2016 року, допомагає керівникам новостворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) ефективно управляти ресурсами, підвищувати якість публічних послуг, стимулювати місцеву економіку та збільшити залученість громадян. DOBRE допомагає зацікавленим сторонам у громадах через партисипативний процес стратегічного планування, у рамках якого відбуваються залучення громадян, виявлення проблем і розподіл ресурсів. На підставі отриманого стратегічного плану розвитку DOBRE допомагає лідерам громад формувати та впроваджувати програми та проекти, що відповідають пріоритетним потребам громад.

Беручи за основу процес стратегічного планування та індекс спроможності місцевої влади, DOBRE зараз надає різноманітну консультативно-методичну допомогу  об’єднаним громадам безпосередньо. Але для забезпечення консультативно-методичної допомоги громадам в довгостроковій перспективі, цю роль мають виконувати асоціації органів місцевого самоврядування, оскільки вони представляють  інтереси об’єднаних громад та мають допомагати їм задовольняти їх спільні потреби і  розбудовувати їх спроможність. З огляду на це, DOBRE розробила програму підвищення спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування (організації, які побудовані за принципом членства), що представляють об’єднані громади, яка підвищить їхню здатність представляти спільні інтереси та надавати громадам послуги своєчасно і на постійній основі в довготерміновій перспективі.

Опис проекту DOBRE

DOBRE працює з новооб’єднаними територіальними громадами у Харківській, Дніпропетровській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Дослідження та оцінювання вказують на те, що громади часто зіштовхуються з однаковими проблемами, їм бракує тих самих навичок і знань, але різною мірою. Вирішення спільних проблем може стати набагато простішим через таку форму об’єднання, як «асоціація». Кількість асоціацій органів місцевого самоврядування зросла протягом минулого року, але вони створені нещодавно та потребують допомоги у  запровадженні найкращих практик управління асоціаціями. На тлі реформи децентралізації в новостворених об’єднаних громад виникають потреби в дуже специфічних знаннях, досвіді, інструментах та методологіях, які необхідні їм для того, щоб правильно налагодити роботу  органів місцевого самоврядування.

Очолюваний «Глобал Комьюнітіз» консорціум DOBRE, що складається з міжнародних та українських організацій, поєднує широкий спектр знань та досвіду у сфері децентралізації та розвитку громад. DOBRE організовує низку практичних тренінгів, консультацій в громадах та інших  місцях, а також інші заходи, які поліпшують надання послуг, місцевий економічний і громадський розвиток ОТГ. Ініційовані в громадах процеси та впроваджений DOBRE індекс спроможності місцевої влади закладають основу для створення програм та індивідуальних проектів, що поліпшують надання публічних послуг, стимулюють економічний розвиток і підвищують якість життя в громадах. Щоб вирішувати спільні проблеми, громади мають діяти через об’єднання, яке допомагає зробити їхні голоси більш чутними та становить більш ефективний засіб забезпечення довготривалого розвитку ОТГ. Для того, щоб ОТГ були в змозі розширювати власні можливості, асоціація має перетворитися на організацію, яка забезпечує громадам повний комплекс консультативно-методичного обслуговування. Вона повинна мати й накопичувати повний спектр експертних знань, досвіду, інструментів, методологій, інформації тощо, аби забезпечувати потреби ОТГ зараз і в майбутньому.

Обсяг роботи та результати

Організація «Глобал Комьюнітіз» розпочинає програму підвищення спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування, які представляють інтереси об’єднаних громад. Програма покликана покращити інфраструктуру для об’єднаних громад в Україні з метою зробити голос громад більш чутним на всіх рівнях влади та створити сприятливі умов для розвитку громад.

Програма допоможе

  1. Досягти зміцнення та подальшої інституціоналізації в Україні асоціацій органів місцевого самоврядування з різним статусом, забезпечити їх незалежність, забезпечити рівність прав членів, самоврядування на правильних принципах і підзвітність перед своїми членами – громадами та громадянами України.
  2. Прискорити розроблення стратегічних документів і послуг, посилюючи спроможність асоціацій діяти як демократичні, легітимні, прозорі, ефективні та стійкі інституції, що надають послуги своїм членам і зміцнюють вплив громад на різних рівнях влади.
  3. Поліпшити функцію асоціацій органів місцевого самоврядування ефективно представляти інтереси своїх членів через поглиблення відповідних навичок працівників і комітетів асоціацій та зміцнення відносин між асоціаціями та ключовими зацікавленими сторонами (медіа, урядом, донорами).
  4. Розширити спектр послуг асоціацій з огляду на поточні зміни в потребах місцевого самоврядування через: а) оновлення послуг в різних сферах діяльності місцевого самоврядування, б) покращення мобілізації ресурсів і забезпечення фінансової спроможності; в) оновлення інформаційних і комунікаційних послуг.

З метою реалізації цієї програми «Глобал Комьюнітіз» бажає залучити консультантів – фізичних осіб, які матимуть два окремі кола повноважень. Обидва консультанти – консультант(и) з правових питань асоціацій і консультант(и) з менеджменту асоціацій – повинні спільно розробити комплексну програму розвитку для асоціацій органів місцевого самоврядування, що представляють інтереси об’єднаних громад.. Консультант(и) з правових питань асоціацій відповідатиме(-уть) за таку діяльність:

  1. Тренінг працівників і членів правління асоціацій із питань законодавства, що регламентує їхню роботу, та принципів підзвітності в управлінні асоціаціями.
  2. Аналіз установчих документів, положень, та інших документів, які регламентують роботу асоціацій.
  3. Консультації та наставництво з юридичних питань для асоціацій.
  4. Участь в написанні та рецензування посібника з менеджменту асоціацій органів місцевого самоврядування, з правових питань діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування.
  5. Результати

Основні результати мають бути такі:

№ з/п

Результат(и)

Опис

Максимальна тривалість

Термін виконання

 

На підставі аналізу результатів оцінювання, яке здійснив консультант з менеджменту асоціацій, та завдяки аналізу юридичних документів, розроблення тренінгів: 1) для працівників асоціацій і 2) для членів правління. Тренінги мають охоплювати законодавство, що регламентує роботу асоціацій, та механізми підзвітності в управлінні асоціаціями; інші теми визначаються за результатами оцінювання.

  • Аналіз результатів оцінювання управління асоціацією, яке виконав консультант з менеджменту асоціацій
  • Огляд нормативно-правових документів та положень асоціацій-учасників
  • Підготовка плану навчання: 1) для працівників асоціацій; 2) для членів правління асоціацій
  • Підготовка навчальних матеріалів (у форматі практичного семінару)

10 днів

Не пізніше ніж 30 робочих днів після надання звіту з оцінки асоціації та установчих і нормативно-правових документів

3.

Проведення тренінгів із правових питань та питань оподаткування асоціацій

 

  • Проведення тренінгів
  • Забезпечення формами оцінювання та аналізу результатів тренінгу
  • Надання рекомендацій після тренінгу

4 дні на кожну асоціацію

Не пізніше ніж 30 робочих днів після затвердження навчального модуля та плану

4.

Консультативно-правова допомога асоціаціям та допомога з питань оподаткування

  • Розроблення змін і доповнень до установчих документів та нормативних документів асоціацій, допомога в розробленні всіх потрібних положень;
  • Правова експертиза та підтримка послуг, які надають асоціації

16 днів

Не пізніше ніж 90 робочих днів після завершення тренінгів

5.

Надання матеріалів з правових та податкових аспектів діяльності асоціацій і рецензування посібника для асоціацій органів місцевого самоврядування

  • Аналіз проекту посібника з юридичного погляду
  • Надання матеріалів і участь у написанні розділу про правові та податкові питання в діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування

10 днів

Не пізніше ніж 120 робочих днів після завершення тренінгів

6.

Підсумковий звіт

  • Надання підсумкового звіту, що має охоплювати:
  • Огляд проведених заходів
  • Оцінку досягнутого асоціаціями-учасниками прогресу
  • Рекомендації щодо подальшої розбудови спроможності в юридичній сфері
  • Надання пропозицій чи рекомендацій щодо інших нерозглянутих питань, включно з будь-якими запропонованими подальшими кроками

4 дні

Не пізніше ніж 30 днів із початку надання асоціації консультативно-правової допомоги

 

  1. Кваліфікація і досвід викладачів/консультантів
  2. Щонайменше п’ятирічний досвід надання юридичних та консультацій з питань оподаткування асоціаціям і НУО.
  3. Щонайменше п’ятирічний досвід проведення практичних тренінгів з юридичних та питань оподаткування (тренування навичок, на відміну від теоретичних/лекційних занять).
  4. Бажаним, але не обов’язковим, є досвід надання юридичних консультаційних послуг асоціаціям органів місцевого самоврядування, місцевим органам влади.
  5. Підтверджена репутація, що свідчить про професіоналізм та етичну поведінку.
  6. Знання англійської мови бажане, але не обов’язкове.

Тривалість: робота починається відразу після підписання договору і завершується не пізніше ніж через 12 місяців після підписання. 

Процедура подання заявок

Заявки треба надсилати до 31 травня 2018 року в електронному вигляді на адресу [email protected], зазначаючи в темі листа «Консультант з юридичних питань асоціацій – Програма підвищення спроможності асоціацій».

До всіх заявок потрібно додавати:

  1. Короткий опис (не більше ніж 3 сторінки) експертних знань і досвіду заявника, виділяючи ті аспекти, що є особливо важливі для цього завдання.
  2. Резюме заявника (максимум 10 сторінок).
  3. Три відповідні рекомендації.


Останні публікації цього розділу:

Асистент/ка бухгалтера

Public Health Expert Consultant / Експерт/ка-консультант/ка з охорони здоров'я

Mental Health Expert Consultant / Експерт/ка-консультант/ка з питань психічного здоров'я

Закупівля послуг психотерапевта/ки

Evaluation Team Lead (Consultant) / Керівник/ця групи з оцінювання

Вакансія: Third Party Monitoring (TPM) Officer, Ukraine Monitoring and Learning Support (UMLS) project