Запрошуємо до поширення мультимедійних історій проекту «Сусіди»

«Сусіди» – це спільний мультимедійний проект України, Грузії та Молдови, який розповідає про повсякденне життя людей у цих країнах. Всі три держави мають подібні проблеми в бізнесі, повсякденному ...

Додано:
pereklad

Сусіди_фото_main
Запрошуємо до поширення мультимедійних історій проекту «Сусіди»

«Сусіди» – це спільний мультимедійний проект України, Грузії та Молдови, який розповідає про повсякденне життя людей у цих країнах. Всі три держави мають подібні проблеми в бізнесі, повсякденному житті та розвитку міст. 

Матеріали проекту «Сусіди» – це мультимедійні історії на 6 актуальних тем: олігархія, пропаганда, урбаністика, виноробство, енергетика та окуповані території/переселенці. Кожна тема розкрита у лонгрідах та документальних відео, з якісним фото та відео рядом, інфографіками, інтерактивними картами, коментарями профільних експертів, розповідями та цитатами мешканців та місцевих героїв. Кожна історія унікальна, але всі вони відображають національний контекст та проблеми, що є актуальними для всіх трьох країн.  

Від «Секретів вина» до «Болота олігархії» – досліджуйте ці історії разом з журналістами Молдови, України та Грузії та дізнавайтесь, як сусіди долають подібні виклики.

Запрошуємо до поширення та популяризації матеріалів на своїх медіа ресурсах! Матеріали є абсолютно безкоштовними та можуть бути адаптовані під потреби та технічні вимоги будь-якого медіа. 

З додаткових питань щодо розміщення матеріалів,  отримання відповідних дозвільних документів чи вихідників, звертайтесь до координатора проекту Олексія Солдатова[email protected], +38 097 927 18 53. 

Повний каталог матеріалів представлений нижче або на сайті проекту: http://neighbors.site/uk/


 

ПАКЕТ «Болото олігархії

Лонгрід Нестримна корупція із незначним покаранням у світі олігархів: Молдова, Україна та Грузія почали рішуче рухатися у напрямку боротьби з корупцією та прозоро впроваджувати реформи, однак навіть за кілька років після укладання угоди про асоціацію з ЄС, ними все ще керують олігархи. Випадки великомасштабної корупції замовчуються, а судові справи не просуваються. 

Лонгрід Прозорі тендери та тіньові інтереси: Грузія запровадила прозорий метод проведення тендерів під умовною назвою “за склом” у 2010 році, коли було реформовано систему державних закупівель, яка вважалася корумпованою та неефективною. Україна розпочала перехід до системи ProZorro після Євромайдану 2014 року і стала вдалим прикладом для наслідування у Східній Європі. Молдова могла здійснити перехід до електронної прозорої системи державних закупівель ще у 2008 році, проте, проведення тендерів досі є незрозумілою та складною процедурою. 

Документальний фільм (41 хв.) Розкіш олігархії в болоті бідності : Після розпаду СРСР, в Грузії, Молдові та Україні, сформувалися політичні режими, де величезною владою наділені невеликі групи людей, так звані  олігархи. В чому особливості олігархічних режимів, як вони сформувалися, і яке майбутнє чекає на суспільства цих трьох країн?

 

ПАКЕТ «Секрети вина»

Лонгрід Війна у келиху: Україна, Грузія та Молдова – три країни, які є сусідами, мають свої традиції та культуру, відрізняються територією та чисельністю населення, але мають і спільний знаменник – історія вина. Звичайно, у кожного вона особлива. У когось терпка і бере початок високо у колхідських горах, в інших – насичено-бордова і врятована з останньої галузки, а у третіх – тільки починає активно розвиватися й набирати обертів.

Документальний фільм (49 хв.) In vino veritas: Україна, Грузія і Молдова. Яким є вино кожної із цих країн зараз? Ми спробували найдорожчі й найдешевші вина цих країн, порівняли технологію виробництва та перевірили якість. Отож, яке вино найкраще?

Документальний фільм (15 хв.) Секрети домашнього вина : Грузія, Україна та Молдова є державами з особливим ставлення до вина зі своїми споконвічними традиціями виноробства. Що для кожної з цих країн означає вино та яке місце посідає в культурі? Як і де виготовляють домашнє вино у трьох країнах і хто є споживачем цього продукту?

 

ПАКЕТ «Майбутнє: енергетична незалежність»

Лонгрід Вітер майбутнього: Як у застарілих вітряках, та і у сучасних вітряних турбінах застосовується стародавній принцип перетворення сили вітру у енергію за допомогою обертання лопатей. Незважаючи на те, що вітер є відновлюваним ресурсом із величезним потенціалом, його замало використовують країни-сусіди Чорноморського регіону – Молдова, Грузія та Україна.

Лонгрід Сьогоднішнє сонце майбутньої енергетики: Популярність сонячної енергії – найчистішої, найпотужнішої та найдоступнішої з усіх видів відновлюваних джерел енергії – постійно зростає в Україні, Молдові та Грузії. Хоча спочатку використання сонячної енергії зводилося до нагрівання води, пізніше вона також стала джерелом електроенергії.

Лонгрід Краще життя завдяки чистій енергії: Поряд із сонячною та вітровою енергією у світі широко використовують й інші відновлювані джерела, такі як біомасу, геотермальні джерела та біогаз. Хоча вони й забезпечують значні економічні та екологічні переваги, їм непросто знайти свою нішу на енергетичному ринку. Ці джерела альтернативної енергії не надто популярні серед країн Чорноморського регіону – Молдови, України та Грузії. Однак у регіоні є низка унікальних проектів, приклад яких варто наслідувати.

 

ПАКЕТ «Рани: окуповані території»

Документальний фільм (33 хв.) Вирвані з корінням : Грузія, Молдова Україна – сусіди, які втратили значну частину своїх територій. Країни, в яких конфлікти, навіть і заморожені, досі висять як Дамоклів меч над тими людьми, які роками не можуть повернутися в рідні оселі.

Документальний фільм (33 хв.) Життя на межі : Три окуповані території. 2017 рік. Стрімкий і несправедливий кордон, який роз’єднав села, міста, родини і друзів. Кордон, який з’явився в трьох країнах – Грузії, Молдові і Україні після воєн з Росією. На цих кордонах живе не політика, не історія, а звичайна людина. Автори документального фільму “Життя на межі”, знайшли цих мешканців і почули “некіношні” і жорстокі історії – про людей, які не лише живуть на межі фізично, а й постійно перебувають на межі свого терпіння.

Лонгрід Окуповані території: похмілля від Росії: Внаслідок збройних конфліктів, Грузія, Молдова та Україна втратили контроль над частиною своїх територій, які займають так звані самопроголошені республіки. Як змінилися ці території від моменту окупації та як збройні конфлікти змінили життя людей? Чи можна було цього уникнути, що можуть зробити Грузія, Молдова та Україна аби повернути

 

ПАКЕТ «Міста і ми – розвиток урбанізму»

Лонгрід Громадський транспорт сьогодні: На основі стану громадського транспорту вимірюється рівень розвитку та стан економіки сучасних міст. Ця частина проекту стосується громадського транспорту в трьох пострадянських столицях. Київ, Тбілісі та Кишинів мають суттєві проблеми розвитку громадського транспорту. Ми поспілкувалися з населенням та експертами з метою знайти рішення.

Лонгрід Місто майбутнього: Три пострадянські столиці – Тбілісі, Кишинів і Київ мають схожі особливості та проблеми. Ми зустрілися з відповідальними посадовцями, громадськими активістами, поспілкувалися з мешканцями в усіх трьох містах та зібрали різні точки зору.

Лонгрід Пішоходи проти водіїв: Відповідно до Закону Грузії про дорожній рух, всі пішоходи повинні мати можливість безпечно пересуватись по тротуарах та пішохідних доріжках. Україна та Молдова також гарантували таке право. У кожному з трьох міст, які дослідив проект “Сусіди” – в Тбілісі, Києві та Кишиневі – закон і реальність абсолютно різні.

 

ПАКЕТ «Пропаганда: війна проти фейкових новин»

Лонгрід Джерела фінансування російської пропаганди: Щоб дослідити російську пропаганду, яка насаджує ідеологію Кремля, команда з Грузії відвідала Україну та Молдову. Ми вирішили вивчити інструменти та методи, які Кремль використовує для поширення своїх меседжів. За допомогою місцевих аналітиків ми також спробували встановити, хто саме поширює російську пропаганду в Грузії, Україні та Молдові.

Документальнй фільм (38 хв., очікується) Дружба по-російськи: Щоб повернути втрачений вплив на сусідні країни, Кремль використовує кілька методів: сприяє приходу проросійських сил до влади, захоплює території та використовує медіа, для насадження думки про згубний вплив Заходу та братську спорідненість із Росією. Не зважаючи на культурні та історичні відмінності, російська пропаганда в Грузії, Молдові та Україні має багато спільних рис.

Лонгрід (очікується) Спільні та відмінні риси російської пропаганди: Розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття”, – саме так президент Росії Володимир Путін сприймає цю подію. Саме тому для відновлення своєї імперської слави Кремль вдається до різноманітних форм економічного та політичного тиску, пропаганди та маніпуляцій. Щоб проаналізувати особливості російської пропаганди та методи її поширення, ми відвідали три країни. 

 

 


Тематика публікації:                                   

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення