Вплив безвізу на перетин кордону: думки розділилися

Мандрівники, які регулярно перетинають кордон, мають протилежні думки щодо впливу безвізового режиму на процедуру перетину західного кордону України.Про це свідчать результати опитування, проведеного ...

Інфографіка1 - копия
Вплив безвізу на перетин кордону: думки розділилися

Мандрівники, які регулярно перетинають кордон, мають протилежні думки щодо впливу безвізового режиму на процедуру перетину західного кордону України.

Про це свідчать результати опитування, проведеного ГО “Європа без бар’єрів” на 18 пунктах пропуску на західному кордоні України.

Так, 55% опитаних заявили, що, на їхню думку, безвіз не вплинув на процедуру перетину кордону. 39% відзначили вплив безвізового режиму на процедуру перетину кордону, але думки в оцінці впливу розділилися.

«Майже 40% опитаних подорожуючих вважають, що реформи та безвіз стали каталізатором змін у процедур перетину кордонів. Однак, на думку респондентів, відбулись як позитивні, так і негативні зрушення. Разом зі збільшенням свободи пересування, збільшились проблеми, головним чином пов’язані з тривалістю проходження кордону. Оскільки лише за червень цього року кількість громадян, що скористалися безвізовим режимом з ЄС зросла удвічі в порівнянні з минулорічним періодом, проблема інфраструктури пунктів пропуску залишатиметься головним стримуючим чинником мобільності громадян», – розповіла виконавчий директор організації Ірина Сушко.

Читайте також: Кількість користувачів безвізового режиму різко зросла – ДПСУ

Серед основних позитивних ефектів безвізу – пришвидшення контролю, зростання поваги і лояльності до українців з боку прикордонників сусідніх держав. Таку тенденцію відзначили близько половини тих, хто помітив ефект безвізу. Серед негативних наслідків – уповільнення перетину кордону через зростання потоку і більш прискіплива перевірка документів. Таку тенденцію відзначила інша половина.

Опитування було проведене ГО «Європа без бар’єрів» на 18 пунктах пропуску на кордонах між Україною та Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією у квітні-травні 2018 року у рамках проекту “Анатомія кордону“, який виконує ГО “Європа без бар’єрів” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Дослідження доступності медичних послуг в Україні: пройдіть опитування для пацієнтів від ZDOROVI

Голос українських організацій на глобальному рівні: ZDOROVI про локалізацію допомоги на тренінгу ВООЗ

Світло для Охтирки: як міжнародна підтримка змінює медицину на прифронтових територіях

ZDOROVI запускають національну програму перинатальної підтримки «Перший подих»

Публічне управління на деокупованих територіях: думки експертів

Як відновлюється Петропільський ліцей Широківської громади Запорізької області