Громадянське суспільство готує пропозиції до Національного плану дій щодо зайнятості молоді
19 липня 2018 у Києві відбувся Всеукраїнський форум, який розглянув вельми поширені й мало вирішувані проблеми зайнятості молоді, зайнятості, яка не тільки відповідає отриманій професійній ...
Додано:
Ольга Жорнова
19 липня 2018 у Києві відбувся Всеукраїнський форум, який розглянув вельми поширені й мало вирішувані проблеми зайнятості молоді, зайнятості, яка не тільки відповідає отриманій професійній підготовці, спроможна створити умови для самореалізації, саморозвитку, але й забезпечитьдоходом, необхідним для якісного розвитку особистості.
Ці й багато інших, суміжних із переліченими, питань порушили в своїх активностях делегати молодіжних об’єднань, організацій, ініціативних груп із регіонів, аби узгодити спільні подальші плани і створити перший проект Національного плану дій щодо зайнятості молоді.
Організаторами заходи виступили: Міністерство молоді та спорту України, Центр «Розвиток КСВ», Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Державної служби зайнятості. Учасників Форуму привітали заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення Каспар Пік, голова правління Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. Від них учасники почули не лише теплі звичні тексти, які належить говорити за подібних обставин, а конкретні пропозиції щодо подальшої діяльності в напрямі зайнятості. Так, О. Ярема зазначив, що тепер моллдіжну політику формуваимуть тільки за участі молодих людей разом із громадянським суспільством, що молодих людей намагатимуться не тільки почути, а й зрозуміти. Тільки через взаємодію й співпрацю може бути створений синергетичний ефект. Загалом, організатори представили міністерство як “найкласнішого й найбільш відкритого партнера”, що було сприйнято з оплесками.
К.Пік зосередив увагу на тому, що молодіжна зайнятість чи незайнятість – це більш глибока проблема, яка призводить до вельми негативних наслідків . Тому її варто вирішувати через перспективи молодіжного якісного розвитку в усіх галузях життєдіяльності. Два питання, які інтерпретовано як внесок до національного плану дій, він увиразнив у контексті теми заходу, а саме: зайнятість молоді, її працевлаштування – це питання не тільки роботи й трудової діяльності , але й проблема якісного життя в засіб якісного доходу. І національний план дій повинен розглядати питання молодіжної зайнятості саме з цих підходів. Другий аспект – це неповна зайнятість, одночасне поєднання різних видів зайнятості, фрілансерство та ін. поступово замінять трудовий тиждень та роботу на роботодавця впродовж сорока років і це нова грань питання.
М. Саприкіна, яка відома своєю відданістю освіті та просвітництву на теренах розбудови громадянського суспільства, налаштувала всіх на продуктивну взаємодію, мотивувала й підтримувала високий рівень активності впродовж всього заходу.
Важливою частиною зустрічі стали презентація опитування U-Report на тему зайнятост, групова робота з розробки Національного плану дій щодо зайнятості молоді у форматі «світове кафе»; презентація результатів роботи кожної групи; відкрита дискусія «Розробка програми Національного форуму зайнятості.
Результатом Форуму стане створення першого проекту Національного плану дій щодо зайнятості молоді із включенням пропозицій молоді з різних областей України.
З метою створення ціннісної пропозиції для молоді щодо роботи і проживання в Україні в 2016 році було започатковано Український пакт заради молоді-2020 (надалі – Пакт), що є продовженням загальноєвропейської ініціативи з вирішення проблем працевлаштування молоді. В рамках роботи над Пактом роботодавці, освітні інституції та урядові організації стикаються з багатьма питаннями, які можна вирішити тільки об’єднавшись. Саме тому започатковано розробку Національного плану дій щодо зайнятості молоді.
Протягом червня в регіонах України на базі молодіжних центрів проведено ряд обговорень щодо зайнятості молоді, де було сформовано бачення того, на які аспекти потрібно звернути увагу під час розробки плану. Наприклад, у Львові, в рамках Форуму «Бізнес-Молодь: ефект WOW від співпраці», обговорили питання: перше робоче місце і пошук роботи, дискримінаційні фактори на роботі, соціальне підприємництво і молодіжні стартапи.