На Донбасі активісти провели моніторинг прозорості формування міських бюджетів

Протягом травня-червня за ініціативи коаліції громадських організацій та активістів «Донбас без корупції», яка була створена ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» було проведено моніторинг ...

Додано:
ngo.irsi

Снимок экрана 2018-07-23 в 13.02.04
На Донбасі активісти провели моніторинг прозорості формування міських бюджетів

Протягом травня-червня за ініціативи коаліції громадських організацій та активістів «Донбас без корупції», яка була створена ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» було проведено моніторинг прозорості формування місцевих бюджетів 7 міст – Сєверодонецьк, Краматорськ, Маріуполь, Кремінна, Новопсков, Бахмут та Дружківка.

За результатами дослідження, активісти склали Індекс прозорості місцевих бюджетів Донбасу, який враховує наступні показники – участь громадських рад в процесі формування місцевих бюджетів, виконання бюджетів, статистику рівня обробки відповідей на інформаційні запити щодо бюджету, публікації бюджету в ЗМІ, зміст і наповнення сайтів міських рад, консультації з громадськістю під час формування бюджету. Відповідно до цих показників, кожна міська рада, може отримати максимально 100 балів, з відповідною градацією де: 0-30 балів бюджет не прозорий; 30-50 балів бюджет частково не прозорий; 50-70 балів бюджет достатньо прозорий; 70-100 балів бюджет прозорий.

Найвищі бали в Індексу прозорості місцевих бюджетів Донбасу отримали міста Донецької області – Бахмут (79,4), Дружківка (71,6), Маріуполь (67,6) та Краматорськ (62). Ці міста демонструють високий рівень обробки інформаційних запитів, на сайтах міських рад публікуються квартальні звіти бюджету та проводяться онлайн-консультації з громадськістю.

Нижче в Індексу знаходяться міські ради Луганської області – Сєвєродонецьк (55,1), Кремінна (54,6) та Новопсков (54,6), основна причина – відсутність належного рівня консультацій з громадськістю та недостатній рівень відкритості закупівель у «Prozorro». Наприклад у Новопскові моніторинг показав невисокий рівень обробки інформаційних запитів, не публікуються квартальні звіти по бюджету, сайт не наповнений необхідною інформацією щодо бюджетних документів.

З повною інформацією по моніторингу та профілями кожного міста можна ознайомитись на сайті Індексу прозорості місцевих бюджетів Донбасу – http://openbudget.org.ua. За результатами моніторингу кожна міська рада отримає рекомендації експертів в сфері підвищення прозорості бюджетної політики та комунікації з громадянами на місцевому рівні.

 

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pactв Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pactта його партнерів iне обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї