У Широківській ОТГ на Запоріжжі відбувся молодіжний форум «Твої ідеї змінюють громаду!»

У п’ятницю, 20 липня, у дружньому просторі молодіжного хабу “Space” в селі Широке Запорізької області зустрілись представники трьох об’єднаних територіальних громад – Широківської, Чернігівської та ...

Додано:
ГО “СТЕП”

DSCN0091
У Широківській ОТГ на Запоріжжі відбувся молодіжний форум «Твої ідеї змінюють громаду!»

У п’ятницю, 20 липня, у дружньому просторі молодіжного хабу “Space” в селі Широке Запорізької області зустрілись представники трьох об’єднаних територіальних громад – Широківської, Чернігівської та Плодородненської. На кілька годин хаб став центром обговорення проблем, що найбільше турбують молодь у запорізьких громадах.

Такий захід для сільської молоді на Запоріжжі проходить уперше. Його ініціатори – КУ «Агенція розвитку Широківської громади», відділ освіти Широківської сільської ради, а також громадська організація «З Україною в серці», яка й отримала мікрогрант на проведення низки заходів для молоді в рамках проекту «Зміцнення демократичного врядування».

DSCN0094Тож форум став своєрідним підсумком серії воркшопів на теми молодіжної участі та громадської активності, що протягом липня відбулись у семи селах Широківської громади. Участь у них взяли місцеві школярі, активісти волонтерських об’єднань (серед таких, наприклад, «Допомога SOS» – найкраща волонтерська ініціатива за підсумками конкурсу «Громадські ініціативи України»), освітяни та громадські лідери, які працюють з молоддю. А вже на заключному заході всі вони зустрілись разом, щоб знайти спільні відповіді на важливі питання: як підвищити активність молоді, які завдання мають вирішувати молодіжні ради, як органи місцевого самоврядування можуть допомогти в реалізації молодіжних ідей та ініціатив

Водночас форум «Твої ідеї змінюють громаду!» – це не лише про підсумки, а насамперед про новий старт. Зокрема, він має стати першим кроком до розробки Програми розвитку молодіжного руху в Широківській громаді та сприяти активізації молодіжної політики в дружніх Плодородненській та Чернігівській ОТГ. А його назва вказує на тверде переконання організаторів і партнерів: саме молоді люди – школярі, студенти, молоді працівники – мають нове бачення розвитку рідних сіл і селищ. І саме їхніх ідей та активності потребують місцеві управлінці, громадські активісти та, безумовно, фахівці в сфері молодіжної роботи. Адже неможливо вирішувати проблеми молоді без участі самої молоді.

Тому під час обговорення в форматі «Світового кафе» учасники та учасниці форуму намагались не просто визначити нагальні проблеми, але й зрозуміти, як залучити своїх однолітків до їх вирішення. Допомагали їм у цьому модератори – лідери громадських організацій та працівники Агенції розвитку Широківської громади.

DSCN0000Больових точок молодіжної сфери в сільських громадах на сьогодні і справді багато. Це відсутність місцевих лідерів, обмеженість просторів для спілкування, недостатня мобільність мешканців, погана інфраструктура в селах, брак інформації, недостатня кількість тренінгів та інших можливостей інтелектуального та культурного дозвілля. Крім того, існує низка соціально-психологічних проблем: відчуженість і замкненість молодих людей, відсутність мотивації, байдужість до суспільного життя, залежність від соціальних мереж. На додачу до цього підлітки зазначають про страх бути «не таким» і страх того, що «тебе не почують» або не зрозуміють, які в значній мірі й обумовлюють пасивність їхніх друзів та однокласників.

Щоб сприяти вирішенню проблемних питань, учасники форуму пропонують проводити в селах більше заходів, що дозволяють навчатись, спілкуватись, обмінюватись досвідом. Важливо, щоб позитивне дозвілля стало постійною практикою, вважають широківські школярі. Не менше значення, на думку молодих людей, має постійний діалог з владою. Добрим інструментом для цього здатні бути молодіжні ради, які можуть акумулювати ідеї молоді та презентувати їх голові громади. Така рада вже створена Широківській громаді, а нещодавно з’явилась і в Чернігівській ОТГ.

DSCN0064Крім того, модератори радили молодим активістам шукати додаткові можливості для втілення своїх проектів. Такими є, наприклад, подання пропозицій на громадський бюджет (цього року він впроваджується в Широківській і Чернігівській ОТГ), співпраця з НУО та участь у написанні грантових заявок, презентація своїх проектів спонсорам. Секрет успіху при цьому – переможна ідея та згуртована команда  однодумців. Ну й, звісно, віра в те, що саме ти сьогодні змінюєш свою громаду.

Ми дізналися чимало нового, – ділиться враженнями учасниця заходу, гостя з Чернігівської ОТГ Анна Шумкова. – Цікаво було працювати з представниками інших ОТГ. Ми розповідали, чим особлива наша Чернігівка, шукали рішення проблем, ділилися тим, що хотіли би зробити для своєї громади. Сподобався і формат «Світового кафе». Сумувати, загалом, не було коли.

Напрацювання молодіжних воркшопів і форуму невдовзі будуть окремо презентовані на сторінці проекту «Зміцнення демократичного врядування». Організатори заходу сподіваються, що він стане доброю традицією, і наступного разу в широківському хабі збереться ще більше активної молоді з різних куточків Запорізької області

Проект реалізується Запорізькою міською молодіжною ГО «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy.

Інна Стащук, менеджерка проекту 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я