“Програма транскордонного співробітництва «Україна – Білорусь»: “скасувати неможна продовжити”. Ставимо коми”
Тиждень МГО "Сучасний Формат" розпочався з обговорення загальних результатів "Програми транскордонного співробітництва «Україна – Білорусь»" за круглим столом, де кожен учасник заходу зміг ...
Додано:
modernformat
![37743351_1980469252004978_8968517941754593280_o](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2018/07/37743351_1980469252004978_8968517941754593280_o-1024x682.jpg)
Тиждень МГО “Сучасний Формат” розпочався з обговорення загальних результатів “Програми транскордонного співробітництва «Україна – Білорусь»” за круглим столом, де кожен учасник заходу зміг висловити свою думку та задати питання стосовно цієї програми.
23 липня 2018 року в м. Житомирі в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича, за участі представників Центру транскордонного співробітництва (м. Чернігів), громадських організацій та органів державної влади і самоуправління Житомирського регіону проведено експертний діалог стосовно оцінки наслідків реалізації в області Програми територіального співробітництва ЕаРТС «Україна – Білорусь».
Метою проекту «Посилення впливу громадськості на розвиток територіального співробітництва України, Білорусі та Молдови» є вдосконалення практики надання та використання допомоги Україні з боку ЄС через програми територіального співробітництва «Молдова-Україна» та «Білорусь-Україна», адвокація шляхів подолання бар’єрів, що виникли під час їх реалізації та подальшого розвитку транскордонної співпраці. Проект реалізується у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.
На початку заходу до відома присутніх була доведена інформація про результати вибору проектів переможців Програми ЕаРТС «Україна – Білорусь». Серед присутніх свою оцінку критеріям вибору проектів надали представники громадських організацій, які подавали свої проекти, однак вони не були підтримані командою Програми сприяння ЕаРТС. Зокрема, проект в галузі розвитку туризму (ГО «Житомирська туристична асоціація», Шелестюк Андрій), проект розвитку громадянського суспільства (МГО «Сучасний формат», Соловйова Жанна).
В ході попередньої дискусії встановлено, що однією з головних перепон для можливо більшої кількості переможців з Житомирської області стала відсутність попереднього досвіду реалізації саме транскордонних проектів та пошук партнерів з Білорусі, що було основною умовою конкурсу. На думку більшості присутніх, головними труднощами під час роботи у рамках конкурсу проектів стали також мовні питання, зокрема підготовка документації англійською мовою, складна процедура підготовки пакету документації на конкурс, доволі жорстка система фінансового аудиту.
![ФоÑо ÐÐÐ "СÑÑаÑний ФоÑмаÑ".](https://scontent.flwo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/37773933_1980469072004996_2729833985877213184_o.jpg?_nc_cat=0&oh=c84e616f7826ce7c955a01a13a51298c&oe=5C10EB62)
Представниця Васильченко Наталія ГО «Житомирський Обласний Фонд Соціального Захисту Інвалідів»
Представник організації-переможця Васильченко Наталія поділилась з присутніми інформацією щодо особливостей підготовки проекту, проблемних аспектів, які виникали у ході підготовки та реалізації проекту, а також поточним станом справ виконання етапів проекту. Вона вселила в присутніх зацікавленість і жагу до участі у подальших проектах ЕаРТС, закликала не опускати руки, пробувати писати нові цікаві і нестандартні проекти.
Загалом, присутні, у ході дискусії, визнали, що позитивними аспектами реалізації Програми в області у перспективі мають стати можливість доступу громадських організацій до фінансових ресурсів ЄС, розвиток двосторонньої співпраці з іншими країнами, отримання досвіду для подальшого написання подібних проектів в рамках інших програм підтримки та Східного партнерства. Отже, Програмі «Україна – Білорусь» – бути!
Фінальні результати проекту будуть презентовані у вересні.