«Я з тобою»: українці вчаться бути толерантними

Кожному з нас, якими ми сильними не були б, інколи необхідно чути щире людське: «Я з тобою!» А якщо ти народився не такий як інші, якщо інакше виглядаєш, думаєш чи не можеш так швидко реагувати на ...

Додано:
olly

карітас київ копія
«Я з тобою»: українці вчаться бути толерантними

Кожному з нас, якими ми сильними не були б, інколи необхідно чути щире людське: «Я з тобою!» А якщо ти народився не такий як інші, якщо інакше виглядаєш, думаєш чи не можеш так швидко реагувати на життєві зміни, якщо в тебе народилася дитина з інвалідністю то оце «Я з тобою!» стає джерелом життя.

За даними Державної служби статистики України, на початок 2016 року загальна кількість інвалідів складала понад 557 тисяч, з них дітей з особливими потребами до 18 років – близько 145 тисяч. За цими числами ховаються життєві історії реальних людей однієї з найменш захищених категорій нашого суспільства.

З 13 по 19 серпня 2018 року Благодійний фонд «Карітас-Київ» реалізує інклюзивний проект «Я з тобою» («I am with you») в партнерстві та за фінансової підтримки німецького фонду ChildFund Deutschland. Проект здійснюється в рамках програми «Об’єднуючи людей заради розбудови миру». У його фокусі – не лише діти з інвалідністю, але й родини, в яких вони зростають, адже вони потребують комплексної психофізичної реабілітації. Окрім недостатньої підтримки з боку держави, в українському суспільстві досі спостерігається недостатньо толерантне ставлення до осіб з інвалідністю – на відміну від розвинутіших європейських країн. Аби закласти закладаючи основи інклюзивного суспільства з можливостями соціалізації особливих дітей, в проекті візьмуть участь також здорові діти. Загалом у мальовничих карпатських Микуличах біля Яремче відпочиватимуть 63 особи, з них 36 – діти. Тижневу психофізичну реабілітацію родин з різних куточків України забезпечуватимуть супроводом психолога, реабілітолога, логопеда, масажиста, дефектолога тощо (деякі з них і самі є особами з особливими потребами).

Яна Рожнятовська, Благодійний фонд «Карітас-Київ», кооринаторка проекту «Я з тобою»:

«Ми всі дуже різні. Доля декого зіштовхнула з жахіттям війни. Дехто тікав від неї, залишивши рідну домівку, а дехто, залишивши сім’ю, йшов захищати Батьківщину. Але нас всіх об’єднує турбота про майбутнє наших дітей. Ми дуже вдячні німецькому фонду ChildFund Deutsсhland за таку чудову можливість реабілітації сімей, котрі мають дітей з інвалідністю. Бо не у всіх є можливість якісної реабілітації. Найкращі спеціалісти за цей час максимально нададуть допомогу і поділяться навичками з батьками подальшої реабілітації. Для мене важливо, що в цьому таборі будуть також і дітки без інвалідності. Кожен з нас має навчатися милосердю, збільшувати своє серце, дружити з тим, від кого відвертаються інші. Бо всі ми можемо обдарувати один одного любов’ю. І часто найбільший дар дарують ті, хто, на перший погляд, нічого не має. Я сподіваюся, що в цьому мальовничому місці кожен зможе побачити один в одному Людину, красу душі і Образ Божий, зможе взяти руку іншого і сказати: «Не бійся, я з тобою, ти не самотній в цьому великому світі. І для нас нема нічого неможливого! А це значить, що варто жити, радіти, любити та надіятися!»

 

Інформація про організатора проекту:

Благодійний фонд «Карітас-Київ» працює з 1992 року. За цей період десятки тисяч потребуючих людей отримали соціальні послуги, гуманітарну допомогу, психологічну та юридичну опіку. Діяльність зосереджена на мешканцях Києва та п’яти областей: Київської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської та Вінницької; меншою мірою охоплюються інші регіони України. «Карітас-Київ» є частиною світової спільноти Caritas з понад 120-річним досвідом та масштабом роботи в більш як 200 країнах світу, офіційним представництвом в ООН, Раді Європи і Організації африканської єдності.

Результативність і масштаб роботи неодноразово відзначались нагородами і подяками: Національного конкурсу «Благодійна Україна», Національного рейтингу благодійників України (проводиться у партнерстві з «Новое Время» та Ernst and Young), Київського міського голови, КМДА, районних державних адміністрацій.

Діяльність здійснюється на християнських засадах і цінностях, але незалежно від віросповідання, соціального становища особи, якій надається допомога, її етнічного походження, статі, віку.

 

Контактна особа: 066 447 75 97, [email protected] (Яна Рожнятовська)


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я