Єдиний в Україні Музей жіночої та гендерної історії потребує допомоги

Перший та поки що єдиний Музей жіночої та гендерної історії, що відкривається в новому форматі у Харкові, потребує допомоги. Команда Музею започаткувала краудфандингову кампанію та сподівається ...

gendermus45
Єдиний в Україні Музей жіночої та гендерної історії потребує допомоги

Перший та поки що єдиний Музей жіночої та гендерної історії, що відкривається в новому форматі у Харкові, потребує допомоги. 

Команда Музею започаткувала краудфандингову кампанію та сподівається завдяки їй не лише зібрати гроші на фасад Музею, а й активізувати громадськість та сприяти укріпленню взаємозв’язків феміністичних та гендерно-чутливих організацій.

Жіночі сторінки історії залишаються ненаписаними, невідомими та невидимими. Цих сторінок майже не знайдеш у підручниках та енциклопедіях, так само, як  на вулицях міст пам’ятників жінкам, які  не прагнули попасти в історію. Саме таким пам’ятником – пам’ятником жінкам, які писали історію власними життями, відомим та невідомим, знаним та незнаним і є Музей жіночої та гендерної історії, що створюється та розвивається  як МУЗЕЙ ДЛЯ ДІАЛОГУ.

Колекція музею нараховує понад 3000 різноманітних експонатів, які унаочнюють гендерні проблеми, дають відвідувачкам та відвідувачам відчути на собі процес гендерного конструювання та маніпуляцій.

Музей існував без постійного приміщення майже 10 років. За цей час завдяки своїй діяльності він став відомим не лише в Україні, а й в усьому світі і увійшов до Міжнародної мережі жіночих музеїв.

Увесь цей час Музей підтримували активістки й активісти з різних країн світу: Іспанії, Швеції, Німеччини, США, Мексики, Китаю. Музей зростав, зростала команда, музей став місцем для розвитку та діалогу. У 2016 році на його базі народився  Центр гендерної культури.

Зараз команда музею власними силами робить все можливе, щоб в новому приміщенні було зроблено ремонт. Але потрібні чималі ресурси, щоб разом з цікавим змістом музей мав гідний зовнішній вигляд.

Тому була розгорнута  краудфандингова кампанія.  Зібрані кошти будуть використані на облаштування музейного простору.

По-перше, він повинен бути безбар’єрним та доступним. Для цього потрібні пандуси, поручні, зручна підлога.

По-друге, зовнішній фасад, вікна, двері мають бути у належному охайному вигляді. На жаль, зараз не всі фасадні стекла цілі, відсутня вивіска. Музей залишається невидимим ззовні.

«Ми звертаємось по допомогу  та об’єднуємо зусилля, щоб музей став не лише туристичним та просвітницьким центром, а й речником нового українського суспільства на національному та міжнародному рівні.

Кампанія на підтримку гендерного Музею може стати гарним прикладом спільної дії та взаємної підтримки заради розвитку.  Лише разом ми маємо шанси змінювати суспільну думку та впливати на зміни», – зазначили у команді Центру гендерної культури.

⇓ Краудфандингова кампанія  триватиме  ще місяць.

⇓ Дізнатися більше про Музей та підтримати його можна за посиланням.

⇒ Читайте також «Gendermuseum – перший у Східній Європі інтерактивний гендерний музей»

Переглянути інтерактивні експозиції, а також прочитати більше інформації про музей можна також на сайті gendermuseum.com.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я