Найбільший фестиваль популяризації науки вперше пройшов на найбільшому майдані України
Восьмі Наукові пікніки в Харкові пройшли 15 вересня й зібрали найбільші показники серед подібних подій в містах України.700 експериментаторів безперервно протягом 6+ годин робили та давали нагоду ...
Додано:
Громадський Простір
Восьмі Наукові пікніки в Харкові пройшли 15 вересня й зібрали найбільші показники серед подібних подій в містах України.
700 експериментаторів безперервно протягом 6+ годин робили та давали нагоду відвідувачам відтворити експерименти з усіх галузей знань, зібравши більше 20 тис. глядачів.
Аби останнім було комфортно “торкатися” науки Пікніки вперше відбулися на найбільшому майдані країни – майдані Свободи – де свої програми представили більше 65 освітніх закладів і наукових установ, а також громадські організації.
Зокрема, вперше на Наукових пікніках працювала локація підвищення якості володіння українською мовою. Завдячуючи команді “ЕкспертиЗА реформ” й їхній власній розробці – грі “Важниця” – можна було перевірити свій рівень літературної української. Важливо, що настільний варіант гри був доступний також для людей із вадами зору.
Також учасниками від третього сектору стали майданчики фестивалю “Інклюзіон”, присвяченому цього року інклюзії в туризмі, гендерного музею, волонтерської групи “Ставай поруч!”, що традиційно плели маскувальні сітки для фронту.
Ці локації користувалися не меншим ажіотажем, ніж експерименти фізиків і хіміків, головоломки економістів і математиків, зауважує Тетяна Баглай, організаторка Наукових пікніків у Харкові.
“Наукові пікніки не є подією, що має зробити виключно шоу про складні речі. Це платформа викликів сучасної освіти та науки, яким ми намагаємося відповідати – унаочнювати знання, боротися з псевдонаукою. І це не є можливим без гарячих сердець викладачів і науковців, які безперервно кілька годин показують, що школу, інститут і НДІ можна любити, бо тут круто”, – каже Артем Коновалов, організатор Пікніків.
Для довідки
Наукові пікніки в Харкові проходять з 2013 року, є безкоштовними для глядачів і організовуються ентузіастами.