Вчені та активісти обговорили у Києві проблеми перетворення міського середовища

Як змінюються міста на євразійському просторі – вчені, практики просторового планування та активісти обговорили проблеми перетворення міського середовища в рамках міжнародної конфекренції проекту ...

Додано:
ngo.tdu

DSC_0011
Вчені та активісти обговорили у Києві проблеми перетворення міського середовища

Як змінюються міста на євразійському просторі – вчені, практики просторового планування та активісти обговорили проблеми перетворення міського середовища в рамках міжнародної конфекренції проекту ТRIPAR «SPACE, VALUES AND POWEREURASIAN CITIES ANDREGIONS IN TRANSFORMATION (Простір, цінності та влада – євразійські міста та регіони в процесі Трансформації)» (16-18 вересня 2018, Київ) організатором якої є Товариство дослідників України у співпраці із Інститутом регіональної географії імені Лейбніца, Рейнсько-Вестфальським технічним університетом Аахена та Центром порівняльних історичних та політичних досліджень, який фондувалась Фондом Фольскваген.

Конференція привернула увагу не лише чудовими виступами головного спікера (Ayda Eraydin професорка Близькосхідного технічного університету, Анкара) та провідних вчених урбаністів, архітекторів, географів з України та 14 країн Європи, які розкривають сучасні зміни у підходах до планування та управління розвитку міської території. Запам’яталась вона відвертими обговоренням нагальних проблем розвитку міст у пострадянських країнах у рамках дискусійних панелей за участю проектувальників-практиків та громадських активістів, занурених у процеси модернізації міського простору та формування середовища конструктивного діалогу влади, бізнесу та громади у відповідному середовищі.

DSC_0068

Те, що у ці дні саме Київ перетворився на епіцентр обміну досвіду та напрацювання нового бачення драйверів розвитку міста, цінностей які визначають перетворення міського простору, зароджує надію на здатність формування нової стратегії розвитку українських міст і залучення до цього процесу все ширшого кола небайдужих містян.

Одна із організаторок конференції та проекту TRIPAR, кандидатка географічних наук, Олена Денисенко, розповіла: «Лейтмотивом конференції «SPACE, VALUES AND POWER – EURASIAN CITIES ANDREGIONS IN TRANSFORMATION» (Простір, цінності та влада – євразійські міста та регіони в процесі трансформації) стали питання використання інструментів планування міського розвитку та форматів участі громади з метою забезпечення динамічного міського розвитку у процесі трансформації міст Західної та Центрально-Східної Європи, а також Азії. Саме тому конференція розпочалася з поїздки до останнього міста – «атомограду» Радянського Союзу, новим слоганом якого в останні роки стало гасло «Славутич – місто нових ідей». Справді, тут є чому повчитися з точки зору управління міським розвитком – і як генерувати нові ідеї та ініціативи в міському менеджменті, і як їх втілювати в життя, і як досягнути диверсифікації економіки колись монофункціонального міста, створеного для обслуговування одного об’єкту – ЧАЕС.

DSC_0193

Під час конференції обговорення відбувалося на декількох паралельних панелях і передусім лежало в площині дискусії довкола концепцій та практики просторового планування у містах, а також пошуку моделей ефективної міської політики в євразійських містах. Що повинно лежати в її основі? На кого вона має бути зорієнтована? Які цілі переслідувати? Це лише декілька питань, довкола яких відбувалася дискусія на конференції. При цьому доповідачі зверталися до величезної кількості конкретних кейсів, щоб відобразити практику міського планування та управління , зокрема в Бонні, Лейпцигу, Софії, Бресті, Мінську, Києві, Вінниці, Харкові, Шимкенті та багатьох інших містах. Такі дискусії надихають, як професійних архітекторів, планувальників, географів, з одного боку, так і міських активістів, на пошуки форматів взаємодії та більш ефективних моделей міського розвитку. Сподіваємося, це лише одна з подій на цьому шляху в Україні».

DSC_0144


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи