Закон про лічильники – перший крок до подолання корупції в енергетиці

Сьогодні, 3 листопада, активісти та волонтери Національного екологічного центру України і платформи Реанімаційний Пакет Реформ провели біля Верховної Ради України перформанс-акцію «Лічильник – ...

Закон про лічильники - перший крок до подолання корупції в енергетиці
Закон про лічильники – перший крок до подолання корупції в енергетиці

Сьогодні, 3 листопада, активісти та волонтери Національного екологічного центру України і платформи Реанімаційний Пакет Реформ провели біля Верховної Ради України перформанс-акцію «Лічильник – пігулка від корупції в енергетиці». Активісти вимагали від депутатів терміново прийняти закон про обов’язкове встановлення лічильників тепла у всіх будинках з централізованим опаленням.

Як зазначає експерт Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та один з організаторів акції – Андрій Желєзний, встановлення лічильників допоможе українцям економити кошти на опаленні.

«Депутати мають якомога швидше розглянути та прийняти закон, який зобов’яже енергетичні компанії продавати енергію споживачам лише згідно показників лічильника у будинку, як це прийнято в європейських країнах. Наразі українці платять за централізоване опалення як на базарі «за кота у мішку», оскільки 65 % будинків не можуть вести облік споживання тепла», – пояснює експерт.

Новий законопроект про комерційний облік тепла та води у сфері житлово-комунального господарства експерти Реанімаційного пакету реформ (РПР) розробили відповідно до європейських вимог. Експерти НЕЦУ та РПР запевняють, що прийняття такого Закону позитивно вплине на реформування енергетичного сектору та наблизить Україну до енергонезалежності.

Святослав Павлюк – експерт РПР з енергоефективності, вважає, що, маючи повний облік, можна перевірити обґрунтованість тарифів.

«Якщо зобов’язати постачальників комунальних послуг виставляти рахунки лише на підставі показів лічильників, – з’явиться можливість визначити справжні втрати тепла і води у мережах. А у тарифі ці втрати є вагомою складовою. Мешканці можуть впливати на своє споживання та рахунки за опалення чи гарячу воду значно більше, ніж на тариф, коли перестануть платити за ненадане тепло чи споживати менше», – коментує пан Павлюк.

За словами експертів, облік споживання енергоресурсів надасть змогу заощаджувати на витратах за споживання теплової енергії у середньому на 25 %. Також завдяки повному обліку споживання енергії у державі буде наявна об’єктивна інформація для обґрунтування тарифів та забезпечення прозорості енергетичного ринку.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Вікторія Білаш,
прес-секретар Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (094) 927-02-18
Email: press AT necu.org.ua

Андрій Желєзний,
експерт Національного екологічного центру України
(044) 353-78-41
Email: ferum AT necu.org.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення