Захисники демократії досліджували проблематику громад на сході України

Вища школа лідерства та дослідження "Democracy Defenders" отримала своїх перших випускників та випускниць, які впродовж трьох днів проводили польові дослідження громад, що постраждали від конфлікту ...

Додано:
ГО СТАН

44352385_1906328376113047_1053941651103285248_o
Захисники демократії досліджували проблематику громад на сході України

Вища школа лідерства та дослідження “Democracy Defenders” отримала своїх перших випускників та випускниць, які впродовж трьох днів проводили польові дослідження громад, що постраждали від конфлікту на сході України. Учасникам/цям майстерні, що головним чином відбувалася у місті Кремінна, під час навчання були запропоновані інструменти для кращого розуміння, як саме місцева демократія та включеність жителів міста пов’язані з мирним діалогом, врегулюванням конфліктів та толерантністю. Після знайомства та формування безпечного простору (спільне встановлення правил, яких мали дотримуватись усі учасники/ці майстерні) кожен/а  поділились уявленням про те, хто такий лідер та якими якостями наділені люди, які себе таким чином позиціонують.

44225857_1906329452779606_4844917242409779200_o (1)

Також було запропоновано приміряти на себе роль різних груп людей, щоб краще розуміти виклики, з якими зустрічаються ті чи інші соціальні групи у повсякденному житті. Особлива увага під час майстерні була приділена тематиці конфлікту та важливості залучення громадян владою у процес прийняття рішень. Всебічно був розглянутий метод польового дослідження  – картування. Учасникам/цям розповіли про його механізм та які результати можна отримати, а також де їх практично застосувати. Власне, під час одного з практичних завдань група і проводила картування,  цікавлячись думками містян про владу, запитуючи про їх бачення розвитку міста. Досліджуючи проблематику в інтерактивний спосіб – через дію, групи, на які розділились учасники/ці, влаштували перфоманси, аналізуючи реакцію перехожих:

- Чи повернуть сумку дівчині, яка випадково її “забула”;

- Реакція перехожих, на те що чоловіку стало погано;

- Реакція на плакат з написом “У мене СНІД – обійми мене, який тримала у руках дівчина.

Також вагомим напрацюванням першої майстерні «Вища школа лідерства та дослідження “Democracy Defenders” став сайт, на якому представлені результати з визначення проблеми інтеграції внутрішньо переміщених осіб у міський простір Кремінної. Крім цього, для кращого розуміння локальних проблем учасники/ці відвідали офіс ПРООН в Сєвєродонецьку. Після навчання, випускники/ці мають нагоду застосовувати нові вміння та навички, отримані під час майстерні, впроваджуючи свої власні соціальні чи бізнес-проекти, застосовуючи методи партисипативного дослідження та картування громади як одного з інструментів.

43788351_1899123746833510_8771090660368318464_o (1)

Нагадаємо, що влітку цього року для захисників демократії був організований табір. На нього приїхали активісти та активістки з усієї України, аби отримати знання та навички для  застосування їх у своїй повсякденній діяльності задля розвитку громад в яких вони проживають. Також це була чудова нагода для того, аби в неформальних умовах переусвідомити зміни, що відбуваються навколо. Воркшоп відбувся в межах проекту Providing dialogues and Civic Engagement» (Діалог та активізація громадян) за фінансової підтримки National Endowment for Democracy До речі, вже розпочався набір для участі у “Вищій школі лідерства та дослідження “Democracy Deffenders” Vol.2.0.” Деталі та умови участі за цим посиланням. Подати заявку необхідно до 5 листопада 2018 року. Якщо вас зацікавила тема картування громад, то для більш детального вивчення методів можете ознайомитися з посібником “КАРТУВАННЯ ГРОМАД В УКРАЇНІ” 


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я