Як жителі малого села спільно займаються його розвитком
27-28 жовтня в селі Деревні Жовківського району Львівської області проходив семінар, де жителі розробляли ідеї проектів розвитку свого села. Учасниками семінару впродовж двох днів стали понад ...
Додано:
Богдан Зелений
27-28 жовтня в селі Деревні Жовківського району Львівської області проходив семінар, де жителі розробляли ідеї проектів розвитку свого села. Учасниками семінару впродовж двох днів стали понад двадцять односельчан різного віку. Як все проходило і що вдалося напрацювати?
Почалося все із аналізу. Учасники за допомогою тренерів із Інституту суспільних ініціатив зі Львова Віталія Сергійчука та Олександра Андрійчука сформували портрет середньостатистичного мешканця громади, поміркували над його потребами та запитами. Також проаналізували ресурси села і зосередилися на тому, що може бути сильною стороною та стати основою подальшого розвитку. Все це лягло в основу пропонованих ідей.
Загалом ідей вдалося випрацювати багато. Їх усіх можна розділити на три ключових напрямки: економічний, інфраструктурний та соціальний.
Економічний напрямок було представлено ідеями соціального швейного цеху в громаді, перукарні та манікюрного салону, організації кооперативу з вирощування сільськогосподарської продукції, ідея із спорудженням мінігідроелектростанції на місцевій річки для виробництва електроенергії тощо.
Інфраструктурний напрямок не обійшовся звісно без питання про ремонт доріг. Також туди увійшли ідеї щодо покращення умов перевезення пасажирів маршруткою, ремонту й облаштування сільської зупинки, окультурення сільського парку, спорудження ще одного дитячого майданчика, облаштування футбольного стадіону, розширення дитячого садочка, встановлення дошок оголошень.
Із соціальних питань – ідеї із покращення дозвілля для молоді, регулярне проведення зборів та зустрічей жителів села з актуальних питань, тощо.
За словами Богдана Зеленого, голови Михайлівського товариства та координатора проекту надалі всі ці ідеї будуть доопрацьовані. Найбільш сформовані з них будуть винесені на загальне обговорення жителів громади. Зокрема, вони будуть опубліковані у найближчому номері нашої сільської газети. Після цього буде проходити загально сільське голосування за найбільш актуальну ідею для нашого села. Очевидно, що це відбуватиметься шляхом подворового обходу.
Семінар проводила Громадська організація «Михайлівське товариство» у партнерстві з Громадською організацією “Біличанка” за підтримки Центру громадської адвокатури в рамках Програми сприяння громадської активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.