Центр гендерної культури розпочав роботу у новому просторі
30 жовтня Центр гендерної культури гостинно відкрив двері для широкої аудиторії та презентував проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та ...
Додано:
Громадський Простір
30 жовтня Центр гендерної культури гостинно відкрив двері для широкої аудиторії та презентував проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді».
Відтепер Центр гендерної культури та Музей гендерної та жіночої історії системно працюватимуть у новому просторі під одним дахом та проводитимуть різноманітні заходи для різних аудиторій. Вже працюють тренінгові програми з гендерної тематики для вчительства Харківського регіону, в яких взяли участь понад 180 осіб. Під час цих тренінгів вчительство «вдягає гендерні окуляри» та оволодіває недискримінаційними практиками та гендерним підходом до навчання дівчаток та хлопчиків. 20 жінок, які обрали підприємництво сферою власної реалізації проведені тренінги з розвитку бізнесу. Для дітей та підлітків працює Дитяча площАРТка. Найближчим часом розпочнуться програми з жіночого лідерства та нові дитячі програми.
Відтепер відвідати Музей жіночої та гендерної історії та побачити його колекцію зможе набагато більша кількість людей, ніж це було раніше. Підтримка Українського культурного фонду надала можливість розробити та створити нові інтерактивні експозиції з використанням інформаційних технологій, що дозволяють відчути процеси гендерного конструювання та маніпуляцій, які відбуваються у суспільстві. Гостям було презентовано інтерактивну експозицію “Крізь скляну стелю” та виставку “Невидимий батальйон”.
До Центру завітала Світлана Олександрівна Горбунова-Рубан, заступниця міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, яка високо оцінила рівень роботи Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії та залишила відгук у Книзі відгуків.
В урочистій події взяли участь гендерні експертки та експерти, представництво влади, громадського сектору, освіти, науки, культури, бізнесу, керівництво та волонтерство центрів гендерної освіти ВНЗ. Захід продемонстрував, що діяльність Центру є дуже важливою для Харківського регіону в цілому.
Команду Центру гендерної Культури привітала гендерна експертка Олена Масалітіна, програмна директорка ГО «ЕдКемп Україна», радниця міністерки освіти і науки з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті, яка зазначила важливість роботи Центру у реалізації державної гендерної політики для харківського регіону та країни в цілому.
Юлія Сєдая, радниця голови ХОДА з питань гендерної політики та антидискримінації, Ольга Чичина та Марія Мезенцева, депутатки Харківської міської ради 7 скликання наголосили, що просвітницькі програми для державної служби та депутатського корпусу є важливими, актуальними та необхідними.
Приєдналися до привітань представниці Департаменту науки і освіти, Департаменту соцзахисту населення, Управління культури і туризму, Обласного центру зайнятості, які на обласному рівні реалізують Стратегію гендерної рівності у партнерстві із Центром.
Серед почесних й дуже важливих гостей, які підтримують діяльність Центру у різний спосіб: Пітер Кріблі, директор British Linguistics Academy, Сергій Велігодський, координатор проекту Фонду народонаселення ООН з питань гендерного насильства, Маргарита Васкес Панес, представниця Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, В’ячеслав Курінний, регіональний представник Європейського фонду для демократії.
На жаль, в події не змогли взяти участь колеги та соратниці по жіночому руху, які в різних куточках України та світу роблять спільну справу. Всі вони надіслали власні привітання та підтримали команду Центру.
У програмі заходу крім офіційної частини екскурсії до музею, гра «Крізь скляну стелю», виставка «Місто, дружнє до людини», спільне планування подальшої роботи та неформальне спілкування.
Центр гендерної культури відкритий для співпраці та взаємодії. Часи роботи з вівторка по неділю забезпечать можливості відвідувати його у загальні вихідні.
Загальна інформація: Проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» працює в Харківській області та на сході України за підтримки Європейського Союзу та реалізується громадськими організаціями: «Харківський обласний гендерний ресурсний центр», «Агенція змін «Перспектива», «Сучасна жінка». Проект стартував в грудні 2017 р. та триватиме до грудня 2020 р.
Мета проекту — розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури. Проект фокусується на неформальній гендерній освіті молоді і жінок з метою допомогти їм стати гендерночутливими лідерами і лідерками, які беруть активну участь у процесі прийняття рішень як на регіональному, так й на національному рівнях.
Джерело: www.genderculturecentre.org