Розвиток локальної демократії на місцевому рівні. Відбувся вступний семінар «Дизайн соціальної анімації»

Вступний семінар «Дизайн соціальної анімації» тривав з 29 жовтня до 2 листопада за участі колег із Данії. З нього і почалася реалізація нового освітнього проекту, який присвячений розвитку локальної ...

Додано:
Center Ahalar

DSC075966
Розвиток локальної демократії на місцевому рівні. Відбувся вступний семінар «Дизайн соціальної анімації»

Вступний семінар «Дизайн соціальної анімації» тривав з 29 жовтня до 2 листопада за участі колег із Данії. З нього і почалася реалізація нового освітнього проекту, який присвячений розвитку локальної демократії на місцевому рівні.

Данський Гельсінський Комітет з прав людини має давню історію співпраці з громадськими організаціями України, зокрема з  організацією – Центром гуманістичних технологій АХАЛАР. У 2008-2009 р.р. реалізований проект на тему соціальних і культурних прав громадян Чернігівської області.

Карл Ерік Фоверсков, керівник проектів Датського Гельсінського Комітету з прав людини, має багаторічний досвід роботи в міжнародних проектах. Він розповів про те, як функціонує датська система роботи з громадою, які існують інституції в комунах, як це влаштовано та працює у Данії.

DSC06847

 

Маргарета Кемпінські-Якобсен – експерт Датського Гельсінського Комітету з прав людини, давній друг нашої організації. Нагадала про нормативні документи з прав людини та їх захист: Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1966, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, Загальна декларація прав людини. 

DSC07252

Вперше участь у семінарі могли брати учасники попередніх років  програми навчання «Територія розвитку». Цього разу вони виступали в ролі експертів та допомагали з виконанням завдань тим, хто вперше приймає участь в навчальних програмах центру гуманістичних технологій «АХАЛАР».

Після знайомства та визначення очікувань,  учасники поглиблено пізнавали поняття «локальна громада» та «соціальний аніматор».

DSC07143

Презентація  ініціатив кожного учасника відбувалось з використанням методики «печа-куча». Всі презентовані проекти представлені на сайті “Добродєл” . Тому весь рік можна слідкувати за їх процесом реалізації, змінами, оновленням та успіхами.

Окремо виділили час для вивчення проблеми, над вирішенням якої працює проект, дослідження та усвідомлення внутрішньої мотивації. Головна задача соціального аніматора – об’єднання громади у вирішенні проблеми, яка важлива не тільки для активіста, але й для суспільства.

DSC075966

Гість семінару Сергій Безбородько поділився з учасниками власним досвідом як залучати громаду, методами партисипації.

При постановці мети проекту за технологією SMART включили потенціал експертів – учасників, які проходили навчання раніше. Вони допомагали доопрацювати свою мету учасникам семінару “Дизайн соціальної анімації” цього року, враховуючи власний практичний досвід.

DSC07631

Тема роботи зі змінами допомогло учасникам зрозуміти, що супротив новому є доволі природним явищем для громади на етапі пропозиції та впровадження змін.  Практично кожна ініціатива стикається з цією перепоною, тому саме робота з супротивом і залученням людей в активні зміни є важливою для роботи з громадою.

Очікуємо, що після проекту українські учасники будуть використовувати отриманий досвід, щоб зміцнити повсякденні демократичні практики в Україні та реалізувати власні ініціативи.


 

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями