Апеляційний суд Херсонської області залишив військовослужбовця на волі
Особисте зобов'язання визначила в якості запобіжного заходу колегія суддів Апеляційного суду Херсонської області для військовослужбовця Євгена Іваніщева, що фігурує в справі про нанесення тяжких ...
Додано:
Dinarko
Особисте зобов’язання визначила в якості запобіжного заходу колегія суддів Апеляційного суду Херсонської області для військовослужбовця Євгена Іваніщева, що фігурує в справі про нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками.
Раніше суддя Суворовського районного суду міста Херсона Костянтин Рєпін відмовив у задоволенні клопотання слідчому військової прокуратури, який вимагав заарештувати бійця української армії. Військова прокуратура Херсонського гарнізону подала апеляцію. В апеляційному суді справу розглядала колегія суддів, в якій головував суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Валентин Раєнок.
Інтереси військової прокуратури представляв прокурор Руслан Циганков. Разом з ним на засідання прийшли і співробітники військової служби охорони правопорядку, щоб у випадку, якщо суд задовольнить звернення прокуратури, під конвоєм доставити Іваніщева туди, де, як передбачалося, він буде під вартою чекати подальшого розвитку подій.
За словами адвоката Володимира Куценка, що захищає Євгена Іваніщева на умовах Pro bono *, присутність конвоїрів в залі суду можна розцінювати як спробу чинити психологічний тиск. Однак послуги конвоїрів не знадобилися.
Нагадаємо, Євген Іваніщев в липні цього року, проходячи службу на Херсонщині в Генічеську, під час патрулювання завдав місцевому жителю смертельний ножовий удар. Причиною стала сварка, яка виникла через проросійські погляди потерпілого, який, як стверджують військовослужбовець і його адвокат, першим накинувся на Іваніщева, спочатку – з образами, а потім затіяв бійку. Після бійки чоловіка привезли в лікарню, де він помер.
Слідчий і військовий прокурор вимагали взяти під варту старшого сержанта Євгена Іваніщева, оскільки, за їхніми словами, він може вплинути на хід слідства, зокрема – на свідків.
Однак, Володимир Куценко, заявляє що Євген за минулий час (боєць знаходився на волі після внесення застави) не здійснив жодного правопорушення і не намагався впливати на хід слідства. Він позитивно характеризується на попередніх місцях роботи (служив в МНС, зараз є пенсіонером цього відомства). Крім того, виявилося, що в справі відсутній один з основних документів – висновок судово-медичної експертизи. Його слідчий і прокурор військової прокуратури надали під час судового засідання, а не за три години до його початку, як цього вимагають процесуальні норми.
Як зазначив Володимир Куценко, слід ще отримати висновок судово-медичної експертизи, на підставі якого представники військової прокуратури стверджували, що Євген Іваніщев завдав удару ззаду.
Довідка
Pro Bono – від латинської фрази Pro Bono Publico, що означає «для суспільного блага». Останнім часом термін використовується в юридичній професії для позначення безкоштовної діяльності адвокатів для вразливих категорій населення, які не мають змоги оплатити такі послуги.
Біржа Pro Bono заснована з метою створення єдиної комунікаційної інтернет-платформи для ефективної взаємодії партнерів у розвитку культури Pro Bonoта кваліфікованому захисті громадян.
Засновники Біржі Pro Bono:
Українська фундація правової допомоги
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Міжнародний фонд «Відродження»
Телефон гарячої лінії: +38 (044) 361-38-33
Джерело: газета “Вгору”
Автор В’ячеслав Гусаков, газета “Вгору”