Проект підтримки бібліотек переміщених університетів Сходу та Криму
18 переміщених університетів Донбасу та Криму лишились без своїх бібліотек. Кожен заклад по краплинах почав створення бібліотек з початку, особливо відновлення повністю втрачених книжкових фондів. ...
Додано:
Lyusyena
18 переміщених університетів Донбасу та Криму лишились без своїх бібліотек. Кожен заклад по краплинах почав створення бібліотек з початку, особливо відновлення повністю втрачених книжкових фондів. Благодійний фонд «Бібліотечна країна» започаткував комплексний проект трансформації бібліотек переміщених університетів в сучасні інтелектуальні центри, який включає поповнення книжкових фондів актуальною сучасною літературою, розробку стратегії розвитку бібліотек, професійний розвиток бібліотекарей, проведення просвітницьких заходів для студентів на базі бібліотек.
Люсьєна Шум, виконавчий директор БФ «Бібліотечна країна»: «Бібліотека університету має пропонувати сучасні ресурси та сервіси для навчання й досліджень, а також простір для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку, створювати креативне середовище для молоді. Але найперше, в бібліотеці мають бути сучасні книги як паперові так і електронні, навколо яких буде вирувати студентське життя. Ми започаткували проект підтримки бібліотек переміщених університетів, оскільки вони зараз опинились в дуже складних обставинах та потребують нашої з вами уваги для подальшого успішного розвитку та інтеграції».
Ганна Петрова, директор Наукової технічної бібліотеки Донецького національного технічного університету: «За умов, що склалися не було і мови про евакуацію бодай частини фондів, навіть не було можливості копіювання і вивезення електронної колекції. У Покровську все почалось з одного робочого місця директора бібліотеки – письмовий стіл і власний ноутбук. Вже у грудні 2014 у штат бібліотеки прийнято першого бібліотекаря, наступного року – ще двох. Активно почався процес комплектування фондів, джерелами стали як видавництва, так і благодійні фонди, пожертви. До кінця 2017 року зібрано більше 3 тисяч найновіших та найактуальніших видань, формується електронна колекція».
Наталія Карягіна, Наукова бібліотека Донецького національного університету ім. Василя Стуса, тепер працює в м. Вінниця: «На даний час маємо вже понад 25 тис. книг у фонді, більше 4 тис. користувачів, працює електронний каталог. В бібліотеці діють літературні клуби, проводяться Дні спеціалістів, зустрічі з письменниками, «бібліотечна кав’ярня». А в 2014 році не було навіть стільця для мене, техніку та книги згодом дарували благодійники. В Донецьку бібліотека мала 80 співробітників, а тепер у Вінниці працює 10 людей».
Для реалізації проекту на платформі спільнокошту стартувала кампанія зі збору коштів, долучитись до якої може кожен бажаючий. Проект також заручився підтримкою Міжнародного фонду «Відродження», який подвоїть отриману суму в разі успішного завершення кампанії. Партнерами проекту є Координаційний центр переміщених ВНЗ, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, провідні українські видавництва, компанія «Нова пошта».
Довідково: Благодійний фонд «Бібліотечна країна» вже третій рік поспіль активно допомагає бібліотекам України. Зокрема, було передано більше 10 тис. нових книг в 100 бібліотек, в тому числі більше 1 тис. книг в переміщені навчальні заклади.
Контакти:
Благодійний фонд «Бібліотечна країна»,
Тел. (067) 510 11 82
www.facebook.com/modernUkrainianBooks
http://livelibrary.com.ua