У Харкові вперше відбувся інклюзивний перегляд документального кіно

21 листопада, в День Гідності та Свободи, у Харкові стартував XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.  Відкрився фестиваль у кінотеатрі «8 1/2» фільмом ...

Додано:
kobzar

Открытие Феста
У Харкові вперше відбувся інклюзивний перегляд документального кіно

21 листопада, в День Гідності та Свободи, у Харкові стартував XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.  Відкрився фестиваль у кінотеатрі «8 1/2» фільмом режисера Сімона Леренга Вільмонта «Віддалений гавкіт собак», який демонструвався з тифлоперекладом для людей з порушенням зору. 

Як наголосив речник Харківської асоціації незрячих юристів Ігор Шрамко, даний унікальний показ – перший крок до того, щоб у майбутньому всі осередки культури працювали в інклюзивному режимі. І це не тільки питання забезпечення рівних можливостей, але й нормальна політика цивілізованого суспільства, яка, в кінцевому рахунку, призведе й до збільшення відвідувачів установ – з усіма позитивними наслідками.

Зауважимо, що Мандрівний Docudays UA на Харківщині пропонує відвідувачам розглянути питання нерівності з різних позицій – і не лише через кіно (увазі глядачів пропонується 22 фільми вітчизняних та зарубіжних режисерів), а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії. Яких організатори – Центр правових та політичних досліджень «ДУМА», Харківська правозахисна група та Харківський університетський консорціум «УНІКОН» – підготували чимало у Харкові та області.

Фестиваль є неполітичним і некомерційним, а отже, пропонує глядачам неупереджений погляд на проблеми дотримання прав людини в Україні та світі, не нав’язуючи ту чи іншу точку зору. Навпаки, глядачів заохочують до обговорень і формування власної думки.

Символічно, що завершиться XV Мандрівний Docudays UA на Харківщині 10 грудня – у День прав людини. 

Фото: Денис Колісниченко


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я