Коментар Яна Томбінського з приводу законодавчого пакету щодо повернення і конфіскації активів

Я заохочую Верховну Раду і місцеву владу докласти зусиль із впровадження антикорупційних складових Плану дій з візової лібералізації та повного виконання рекомендацій Європейської Комісії з ...

Ян Томбінські
Коментар Яна Томбінського з приводу законодавчого пакету щодо повернення і конфіскації активів

Я заохочую Верховну Раду і місцеву владу докласти зусиль із впровадження антикорупційних складових Плану дій з візової лібералізації та повного виконання рекомендацій Європейської Комісії з останнього Звіту про прогрес щодо цих питань.

У зв’язку із цим особлива увага справедливо надається питанням, що стосуються повернення і конфіскації активів. Повернення активів – ключовий компонент у боротьбі проти корупції, а також проти інших фінансових та економічних злочинів і організованої злочинності. Таке повернення здатне зробити вагомий внесок у загальний процес реформ і економічне відновлення України, а також збільшити відчуття справедливості в країні.

Україна взяла на себе зобов’язання створити національний орган, який опікуватиметься питаннями повернення активів. Крім того, Київ зобов’язався забезпечити управління відчуженими і конфіскованими активами, а також вибудувати ефективну міжвідомчу координацію для реєстрації повернених активів. У цій сфері більше не можна гаяти час; тому я спонукаю Верховну Раду розглянути відповідне законодавство, яке все ще потребує ухвалення. Останні зміни, що їх обговорювали у парламенті, викликають деякі занепокоєння з приводу того, чи відповідають вони бажаним стандартам ЄС.

Нове законодавство щодо повернення і конфіскації активів, запропоноване Кабінетом міністрів України (йдеться, зокрема, про пакет законопроектів 2540a, 2541a, 3040), можна розглянути як конструктивну нормативну базу, що повністю відповідає європейським стандартам та реалізує їх. Запропонований урядом законодавчий пакет керується багатьма принципами, що містяться у законах ЄС.

Варто зазначити, що в інших країнах Європи існують набагато рішучіші механізми, які передбачають застосування потенційно ефективніших інструментів; водночас пропозиція українського уряду намагається задовольнити у найкоротші терміни найнагальніші потреби та відреагувати на стан справ у національних правоохоронних органах і органах юстиції. У зв’язку із цим запропоновані ініціативи повинні зберігати витончений баланс між, з одного боку, необхідністю повертати доходи, отримані у злочинний спосіб, а з іншого – гарантувати справедливий суд і стабільність майнових відносин.

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи