Нагороджено переможців української частини Європейського конкурсу наукових фотографій

10 листопада святкується Всесвітній день науки в ім'я миру й розвитку. З цієї нагоди в Україні 14-15 листопада пройдуть «Дні науки», а представники Вікіпедії нагородили переможців українського етапу ...

Додано:
Prostir.Ua

З нагоди Днів науки нагороджено переможців української частини Європейського конкурсу наукових фотографій
Нагороджено переможців української частини Європейського конкурсу наукових фотографій

10 листопада святкується Всесвітній день науки в ім’я миру й розвитку. З цієї нагоди в Україні 14-15 листопада пройдуть «Дні науки», а представники Вікіпедії нагородили переможців українського етапу міжнародного конкурсу European Science Photo Contest («Європейський конкурс наукових фотографій»). Найкращі світлини представлені на виставці в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.

Конкурс ESPC започаткований вікіпедистами з Естонії як локальний 2011 року. Загальноєвропейська акція відбувається вперше в історії Вікіпедії 2015 року. 23 країни візьмуть участь у конкурсі впродовж цієї осені, й «Вікімедіа Україна» стала першою серед вікіосередків, провівши його впродовж жовтня. В Україні проект проходив за участі науково-популярних проектів «Дні науки» й «Моя наука».

Завдяки Європейському конкурсу наукових фотографій Вікіпедія наповнюється якісними зображеннями – ілюстраціями статей з різних наук: від археології до астрофізики. За місяць тривалості української частини конкурсу на Вікісховище було завантажено 1221 зображення.

Українські вчені, викладачі, любителі науки показали найрізноманітніші боки сучасних наукових досліджень. У колекції світлин можна побачити й складні прилади з українських та іноземних лабораторій, і мікрофотографії клітин рослин і тварин, і кадри з археологічних розкопок, і електронномікроскопічні знімки наноматеріалів, і математичні моделі, і записи функцій серця та мозку, і далекі галактики, і багато інших наукових цікавинок.

«Вікіпедія є одним з найважливіших чинників популяризації наукової інформації у світі – то ж треба, щоб вона не тільки описувала, але й показувала, що таке наука, – зазначає одна із організаторів проекту Ксенія Гулак. – Як і всі знання, зібрані у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа, ці зображення є вільними та доступними для використання всім людством».

А вже цих вихідних, 14-15 листопада, у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську пройдуть «Дні науки», під час яких відчиняються двері наукових установ, лабораторій, музеїв. Науковці розповідають усім охочим про науку зрозумілими словами. Захід супроводжується безкоштовними науково-популярними лекціями, демонстраціями експериментів, екскурсіями. Засновниками цієї акції є команда науково-популярного порталу «Моя наука», Рада молодих учених НАН України і ГО «Наукова унія»

Переможці Європейського конкурсу наукових фотографій визначені у п’яти номінаціях:

  • «Мікроскопія» –  Дмитро Лєонтьєв

  • «Нефотографічні зображення» – користувач Belch84

  • «Колажі» – користувачка Goshovska

  • «Люди в науці» – Каїра Федір

  • «Загальна категорія» – Vladimir Vlasenko

Radio_telescope_RT-70

На фото – Всередині антенного дзеркала радіотелескопа РТ-70. Автор: Vladimir Vlasenko. Повний текст опису тут: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radio_telescope_RT-70.jpg  // CC-BY-SA 4.0

Зображення-переможці української частини конкурсу зібрані тут:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:European_Science_Photo_Competition_2015/Winners#Ukraine  (щоб побачити опис, треба клікнути на саме зображення і перейти на його сторінку)

Півтори сотні найкращих зображень можна переглянути у Вікісховищі:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Best_images_from_European_Science_Photo_Competition_2015_in_Ukraine

Фотографії із вручення призів переможцям:

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:European_Science_Photo_Competition_2015_awards_in_Ukraine

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я