Львів отримав міжнародний статус міста-кандидата, дружнього для дітей та молоді
11 грудня 2018 року – Львів отримав міжнародний статус-кандидата престижної світової ініціативи «Громада, дружня для дітей та молоді». Під час церемонії нагородження представники Уряду відзначили 11 ...
Додано:
Інститут міста
11 грудня 2018 року – Львів отримав міжнародний статус-кандидата престижної світової ініціативи «Громада, дружня для дітей та молоді». Під час церемонії нагородження представники Уряду відзначили 11 муніципалітетів-лідерів від України, які першими виконали вимоги на отримання статусу на кінець 2018 року.
А саме: Одеса, Львів, Вінниця, Умань, Кременчук, Дружківка, Білозірська ОТГ, Біляївська ОТГ, Новоборівська ОТГ, Новознам’янська ОТГ, Новоукраїнська ОТГ.
Над створенням стратегії працювала команда КУ Інститут міста, депутати міської ради Львова, представники молодіжних організацій, Студентська рада Львова. Додамо, що 29 листопада 2018 року сесії Львіської міської ради було затверджено Стратегію «Львів, дружній до дітей та молоді та План дій з реалізації ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».
Львів здобув статус Кандидата у рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, яка впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Львів підписав Меморандум у вересні 2-18 під час проведення Форуму Молодіжної столиці України.
На сьогодні понад 160 міст та громад з усієї України висловили бажання приєднатися до ініціативи. І серед лідерів вже є 22 муніципалітети, які підписали Меморандуми про співпрацю з ЮНІСЕФ. Приємно, що це як міста-мільйонники, так і новостворені ОТГ. Але саме 11 із них досягли значного прогресу – до кінця 2018 року вони розробили Ситуаційний аналіз, затвердили Плани дій і отримали кваліфікацію для здобуття статусу Кандидата — зазначає Лора Білл, Заступник голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Протягом наступних двох-трьох років громада нашого міста буде працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Лише якщо результати будуть визнані відповідними, муніципалітет отримує почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».
Стратегія приділяє увагу 45-ти % населення міста Львова. Бо сьогодні діти і молодь – це 45% Львова. Отримання статусу міста дружнього до дитини і молоді може дати можливість не тільки державного фінансування на потреби, які вказані в стратегії, а також грантові спонсорські підтримки від міжнародних інституцій, – каже керівник програми стратегія Інституту міста Андрій Пундор.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада Україна.
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.