Місцеві бюджети відкрито для громадськості
Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. Також є можливість ...
Додано:
Olena Pozniak
Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. Також є можливість перевіряти витрати: куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс. Державна установа «Відкриті публічні фінанси» презентували громадськості особливості роботи модулю «Бюджет для громадян», зокрема розділ «Місцеві бюджети» під час семінару «Для чого громадянам відкриті бюджети?».
З розвитком відкритих даних в Україні центральні державні установи активно оцифровують дані та відкривають інформацію. Цього року Міністерство фінансів запустило другий модуль порталу е-data.gov.ua – «Бюджет для громадян» (openbudget.gov.ua).
30 листопада 2018 року на державному порталі Бюджет для громадян в розділі «Місцеві бюджети» розпочався процес оприлюднення інформації всіх місцевих бюджетів України. Інформація зручно візуалізована у вигляді графіків та діаграм, яку можна вивантажувати з порталу у csv та json форматах.
«Спеціалістами ДУ «Відкриті публічні фінанси» вже відкрито понад 9 тисяч місцевих бюджетів. Оберете ви Трускавець Львівської області чи село Золотоноша Черкаської області – всі ці населені пункти можна перевірити на збалансованість їхніх бюджетів», – зазначив бізнес-аналітик ДУ «Відкриті публічні фінанси» Ігор Пліса під час своєї презентації.
Його виступ змістовно доповнила координаторка проекту Є-Data Анастасія Розлуцька. Вона розповіла про ідею та створення проекту інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» та його зв’язок з першим модулем порталу Є-Data – spending.gov.ua.
Також під час тренінгу виступили керівник Відділу бюджетної політики Центру «Ейдос» та проекту «Відкритий бюджет» Володимир Тарнай з практичними кейсами на основі відкритих даних та журналістка й фахівець в галузі відкритих бюджетів Надія Бабинська-Вірна про те, як правильно використовувати відкриті дані в бюджетній сфері та пов’язані з цим ризики.
Проект реалізується командою Є-data за підтримки програми «Ефективне управління державними фінансами», що провадиться федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.