На Одещині триває традиційний Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA

Починаючи з 10 грудня в місті Одесі та Одеській області тривають покази та інші заходи в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Десять ...

DSC_1188аилпжри
На Одещині триває традиційний Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA

Починаючи з 10 грудня в місті Одесі та Одеській області тривають покази та інші заходи в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Десять документальних стрічок із колекції мандрівного фестивалю мають можливість переглянути як мешканці міста Одеси, так і жителі Одеської області (зокрема, міст Татарбунари, Подільська та Березівки). Заходи фестивалю проходитимуть в Одеській області до 20 грудня 2018 року включно.

Протягом останніх п’яти років регіональним партнером і організатором фестивалю в Одеській області виступає Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”. В цьому році для проведення XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA до них приєдналась Громадська організація “Urban Inst.” Також в кожному районі Одеської області у фестивалю були місцеві партнери. Наприклад, в місті Березівка партнерами виступили газета Березівська правда, Березівська міська рада та управління освіти Березівської ОТГ.

Стрічки, представлені у колекції XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, мають різноманітну тематику. Цього року головна тема фестивалю має назву “Рівні рівності”, що пов’язана з багатьма суспільними проблемами і викликами. Зокрема вона пропонує суспільству виміряти рівні рівності, подискутувати про те, який сенс кожен із нас вкладає в це поняття та чи досяжна рівність у наш час, в наших умовах. Разом із тим, глядачі мають змогу переглянути 10 різноманітних стрічок із колекції фестивалю, які стосуються актуальних проблем і не залишають байдужими нікого.

В м. Одесі перший показ фільму відбувся у Громадському просторі 4City в День захисту прав людини – 10 грудня. Відкрив програму фестивалю фільм “Зворотний бік усього” (режисерка Міла Турайлич). Ця стрічка оприявнює минуле однієї сербської родини і розглядає питання про обов’язок кожного покоління боротись за своє майбутнє. Повторний показ фільму відбувся 13 грудня, за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського. Зі слів глядачів стало зрозуміло, що стрічка справила неабиякі враження. Після переглядів двічі відбувалось спілкування із аудиторією щодо подій, екранізованих у фільмі, та дискусії над значимістю дій кожного із нас в побудові щасливого майбутнього нашої країни. Стрічка змусила глядачів усвідомити значимість минулого у житті теперішнього покоління, яке в змозі творити краще майбутнє. Крім Одеси, перегляд цього фільму відбувся і в м. Татарбунари.

12 грудня в Громадському просторі 4City відбувся спеціальний показ фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена. Даний фільм зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, 13 грудня було проведено дискусію на тему «Бібліотека і місто» щодо функцій й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. На дискусії були обговорені такі питання, як: що таке бібліотека і навіщо вона місту? Як бібліотека формує культурний простір? Яка вона сучасна бібліотека очами різних фахівців? Чому важливі крос-культурні проекти? Спікерами заходу виступили Ірина Бірюкова – директорка Одеської національної наукової бібліотеки, Тетяна Румілець – архітекторка, модератором дискусії виступав Кирило Ліпатов.

14 грудня в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського відбувся показ фільму “Жінка в полоні” (режисерки Бернадетт Туза-Ріттер). Після спільного перегляду, відбулось обговорення проблем приниження людської гідності на прикладі головної героїні фільму. Також учасники зауважували про неприпустимість такого явища як «рабство» в сучасному світі. Разом дійшли висновку, що потрібно боротись за власну свободу, цінувати кожну хвилину життя та ні в якому разі не мовчати про нелюдське ставлення збоку інших.

В рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Одещині в містах Татарбунари та Подільськ найбільше показів було проведено фільму «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт). В Одесі показ цього фільму також відбувся 11 грудня за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського. Це фільм – спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. Як відомо, на Docudays UA-2018 цей фільм отримав приз глядацьких симпатій. Стрічка була представлена до перегляду в основному молоді у навчальних закладах. В межах проведення показу фільмів також були організовані право-просвітницькі заходи для молоді з метою розвитку критичного мислення та інформування про права людини.

Загалом до перегляду в м. Татарбунари представлені фільми “Зворотній бік усього”, “Смерть дитини” та “Моя щаслива непроста родина”. У м. Подільську молоді та працівникам державних органів влади показують фільми “Вихідний”, “Жінка в полоні”, “Гвендолін”. У м. Березівці також проводять покази фільмів “Вихідний”, “Дорослі”, “Смерть дитини”.

Показ фільмів в м. Одесі та Одеській області продовжиться до 20 грудня 2018 року включно. Заключні покази XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Одещині пройдуть 20 грудня в м. Подільську та Березівці. Також заплановано проведення окремих дискусій. Зокрема, в рамках фестивалю 19 грудня в м. Одесі за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського, відбудеться дискусія у форматі “круглого столу” на тему  Як зробити громаду більш безпечною?. Метою заходу є привернення уваги та обговорення проблем забезпечення безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності поліції, місцевої влади та мешканців, а також презентації результатів розбудови безпечної громади в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області. Участь в роботі «круглого столу» приймуть представники поліції, органів місцевого самоврядування та державної влади, громадські активісти, експерти, правники, журналісти.

По закінченню обговорення, учасники матимуть змогу переглянути два документальні фільми з програми XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Зокрема, фільм “Вихідний” (режисерка Жанна Максименко-Довгич) – це портрет південного українського міста, мешканці якого перебувають у пошуку ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні. А також фільм “Дорослі” (режисерка Майте Альберді), який розповідає про історії людей, що вже 40 років ходять у школу для дітей із синдромом Дауна, але прагнуть більшої свободи та незалежності.

Опис фільмів та іншу інформацію про заходи в рамках фестивалю можна знайти на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA http://traveling.docudays.org.ua.

ВХІД НА ВСІ ЗАХОДИ ВІЛЬНИЙ.

Додаткова інформація: Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація “Південь”, Благодійна організація “Фонд милосердя та здоров’я”, ГО “Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”. Партнери:Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.

Організатори фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”, Громадська організація “Urban Inst.”. Партнери: Громадський простір 4City, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С.Грушевського, незалежний інформаційний ресурс “ІзбірКом”, Театральний простір Тео, IQSpace, ForshMag, Odesa Pub, Followers Odessa, Асоціація архітекторів Одеси, Платформа Мой Город, Пространство.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024

Як покращити Методику місцевих енергетичних планів: DiXi Group підбив підсумки проєкту з розробки МЕПів для громад

«Дорослішання: поговоримо по-юридичному»: уЛьвові відбулася лекція для школярів

Щотижнева добірка вакансій вже на порталі

Краса та гідність: Жінки-переселенки опанували перукарську майстерність

Естонсько-український діалог у дії: жінки Кіровоградщини відвідали Таллінн