У Києві відбувся тренінг із профілактики хімічної залежності

Працівники Оболонського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у місті Києві та Київській області покращили свої знання з основ хімічної залежності. Тренером інформативного заходу став ...

Додано:
Nataly Kravchuk

тренінг пробація
У Києві відбувся тренінг із профілактики хімічної залежності

Працівники Оболонського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у місті Києві та Київській області покращили свої знання з основ хімічної залежності. Тренером інформативного заходу став Євгеній Скляренко, керівник напрямку профілактики ВІЛ серед груп ризику в м. Києві ВБО «Конвіктус Україна».

Обговорення  хімічної залежності розпочалося з розгляду передумов виникнення захворювання.  Всі учасники зійшлися на думці, що на формування цієї недуги впливає неможливість реалізувати себе в соціумі.  

Наступна тема, яку розглянули в процесі тренінгу, – зміни у наркосцені України. У цьому блоці співробітників відділів пробації цікавили сучасні наркотики та їх вплив на молодий організм.

- Сучасні наркотики дуже швидко змінюються, – розповідає Євгеній Скляренко. – Я знаю випадки, коли молодь самостійно винаходила нові психоактивні речовини та розпочинала продаж. Та головна проблема не тільки різноманіття, але й дуже сильний вплив! Сучасні наркотики руйнують психіку за кілька прийомів, навіть після нетривалого споживання підлітки потребують лікування у психіатра.

Ще одна актуальна тема – це  прийом замісної підтримувальної терапії наркозалежними. Спеціалістів цікавили деталі призначення ЗПТ, місця, куди можуть звертатися хворі, особливості поведінки осіб, які є клієнтами терапії тощо.

Окремий блок інформації був присвячений профілактиці ВІЛ/СНІДу та туберкульозу серед залежних людей. Євгеній Скляренко розповідав про роботу таких організацій, як «Конвіктус Україна», особливості роботи та профілактики захворювань серед груп ризику.

Також обговорили питання толерантності та гуманної наркополітики. Наприклад, результати боротьби з наркозалежністю у Португалії. Одним із ефективних інструментів стала декриміналізація вживання наркотичних речовин, що знизило напруженість у суспільстві, профілактична робота та пропаганда здорового способу життя із можливістю реалізації себе у суспільстві, толерантність суспільства до хворих людей і отримання якісної реабілітації для тих, хто таки потрапив у полон залежності.  

Тренінг «Хімічна залежність. Формування толерантного ставлення та емпатії до уразливих груп» організувала та провела ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту PITCH. The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики.

PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІДу та Міністерством закордонних справ Нідерландів.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку