В українській Вікіпедії з’явилася 600-тисячна стаття
Ювілейною стала стаття Окисно-відновні індикатори. Це речовини, що застосовуються для визначення точки еквівалентості в окисно-відновних реакціях. Найчастіше, як сказано у статті, такими ...
Додано:
Громадський Простір
Ювілейною стала стаття Окисно-відновні індикатори. Це речовини, що застосовуються для визначення точки еквівалентості в окисно-відновних реакціях.
Найчастіше, як сказано у статті, такими індикаторами є органічні сполуки, які виявляють окисно-відновні властивості, та металоорганічні, у яких по досягненню певного потенціалу змінюється ступінь окиснення металу. В обох випадках зміни в структурі супроводжуються зміною забарвлення сполуки.
Написав статтю про окисно-відновні індикатори дописувач Вікіпедії з ніком Олег.Н, хімік, один з найактивніших авторів за останній місяць.
Попередніми ювілейними стотисячними статтями були: Гойтосир, Список країн за видобутком вугілля, Шумейко-Роман Олена Олександрівна, Міяма, Електрон
Активних редакторів україномовної Вікіпедії, тобто тих, хто здійснив хоча б одне редагування впродовж останніх 30 днів — 2386. Над залученням нових дописувачів працює ГО «Вікімедіа Україна», яка проводить віківишколи (зараз саме триває Wikifest:Луганщина: серія тренінгів з редагування Вікіпедії на Луганщині), пропагує написання статей студентами на навчанні в університетах, відповідає на запитання.
У Вікіпедії постійно відбуваються заходи, покликані заохотити редакторів писати статті на різноманітні теми. 16 листопада почався Місяць Луганщини, впродовж якого заплановано написати і покращити кілька сотень статей, також триває Місяць Азії, невдовзі розпочнеться Тиждень кліматичних змін.
Нещодавно чергову віху перетнула англомовна Вікіпедія — для неї це 5 мільйонів статей. Ми переконані, що українською мовою повинні існувати енциклопедичні статті про всі важливі явища, події, особистості і речі, і чим вони якісніші, тим ліпше для всіх.
Для довідки.