Органам влади бракує координації в питанні управління кордонами – експертка
Органи влади, які ухвалюють рішення у сфері управління кордонами, недостатньо координують свої дії між собою, що знижує якість рішень.Про це розповіла виконавча директорка ГО «Європа без бар’єрів» ...
Додано:
Europe without barriers
Органи влади, які ухвалюють рішення у сфері управління кордонами, недостатньо координують свої дії між собою, що знижує якість рішень.
Про це розповіла виконавча директорка ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко під час прес-конференції “Кордон-2019. Підсумки і прогнози” у Києві 23 січня.
«Відповідно до концепції інтегрованого управління кордонами, різні органи влади, що ухвалюють рішення і діють у суміжних сферах – МЗС, ДПСУ, ДМС, МВС, СБУ, РНБО тощо – повинні посилювати обмін інформації між собою і напрацьовувати механізми взаємодії, щоб забезпечити, з одного боку, ефективний контроль і попередження загроз, а з іншого – зробити Україну більш відкритою для законослухняних мандрівників. Однак деякі рішення останніх років демонструють відсутність такого узгодження дій», – пояснила вона.
Як приклад таких неузгоджених дій вона навела рішення РНБО 2017 і 2018 року про запровадження механізму попереднього повідомлення про намір відвідати Україну.
«У рішенні РНБО новий механізм прив’язано до «країн міграційного ризику», що повністю суперечить світовій практиці, адже і США, і Канада, і Австралія, і в майбутньому ЄС вимагають попереднього повідомлення від громадян безвізових країн. В українському випадку додаткову форму контролю хочуть запровадити для громадян, які і так проходять суворі безпекові фільтри під час отримання візи, і це виглядає абсолютно недоцільним. Без сумніву, якби рішення ухвалювалося в належній комунікації з урядовцями відповідальних відомств, цього казусу вдалося б уникнути», – додала експертка.
За її словами, у цьому конкретному випадку доцільним і ефективним було б запровадження вимоги про попереднє повідомлення для громадян безвізових країн, які не проходять усіх перевірок і фільтрів під час отримання візи. Зокрема, це можуть бути і громадяни Російської Федерації, потреба в посиленні контролю над пересуванням яких зараз є найбільш гострою. Для того, щоб уникати таких ситуацій, потрібно якнайшвидше почати роботу Міжвідомчої групи з питань інтегрованого управління кордонами, яка могла б забезпечити належний рівень комунікації між усіма учасниками процесів керування та контролю в’їзду і пересування іноземців.
Пов’язані матеріали:
Дзеркало тижня. Балансуючи між безпекою і відкритістю. Україна посилює контроль над власними кордонами
Європа без бар’єрів. Експерти назвали головні проблеми українського кордону
Європа без бар’єрів. Огляд стратегічних документів у сфері інтегрованого управління кордонами
Європа без бар’єрів. Анатомія українського кордону. Незалежний моніторинговий звіт
Захід організовано у рамках додаткових заходів до проекту “Анатомія кордону: громадська оцінка практик перетину кордону України та нормативних новацій”за підтримки Міжнародного Фонду Відродження. Висловлені під час заходу думки є особистою позицією авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження»