У 2018 році прикордонники зняли біометричні дані понад 500 тисяч росіян
У 2018 році процедуру фіксації біометричних даних пройшли понад 650 тисяч іноземців, у тому числі понад 500 тисяч громадян Російської Федерації.Про це розповів під час організованої ГО "Європа без ...
Додано:
Europe without barriers
У 2018 році процедуру фіксації біометричних даних пройшли понад 650 тисяч іноземців, у тому числі понад 500 тисяч громадян Російської Федерації.
Про це розповів під час організованої ГО “Європа без бар’єрів” прес-конференції “Кордон-2019. Підсумки і прогнози” речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.
«Упродовж 2018 року понад 650 тисяч іноземців здали свої біометричні дані. Понад півмільйона із цих 650 тисяч – це саме громадяни Російської Федерації. Звісно, що в умовах агресії Росії проти України на цю категорію ми звертали підвищену увагу і будемо звертати далі. […] Хотів би наголосити, що це не є ноу-хау України і приниження людської гідності. Це загальносвітова практика, яка є наслідком безпекових викликів, які зараз існують у світі», – зазначив Олег Слободян.
За його словами, з початку 2019 року дану процедуру пройшли понад 12 тисяч іноземців, у тому числі 11 тисяч громадян РФ.
Також він додав, що іноземці на кордоні мають право відмовитися здавати відбитки пальців, однак це закономірно викличе додаткові питання у прикордонників, і такі іноземці будуть спрямовані на процедуру контролю другої лінії, після чого з великою імовірністю отримають відмову у в’їзді.
Крім того, за словами Олега Слободяна, на лінії розмежування з окупованими територіями також є робочі станції для фіксації біометричних даних, які можуть застосовувати, якщо у прикордонників виникнуть сумніви щодо справжньості українського паспорта чи дозволу на перетин лінії розмежування.
Пов’язані матеріали:
Дзеркало тижня. Балансуючи між безпекою і відкритістю. Україна посилює контроль над власними кордонами
Європа без бар’єрів. Експерти назвали головні проблеми українського кордону
Європа без бар’єрів. Огляд стратегічних документів у сфері інтегрованого управління кордонами
Європа без бар’єрів. Анатомія українського кордону. Незалежний моніторинговий звіт
Захід організовано у рамках додаткових заходів до проекту “Анатомія кордону: громадська оцінка практик перетину кордону України та нормативних новацій”за підтримки Міжнародного Фонду Відродження. Висловлені під час заходу думки є особистою позицією авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження»