Як потрапити на Study Tours to Poland навесні 2019 року?
П'ятнадцять років існує програма дружніх візитів студентської молоді зі Східної Європи до Польщі - Study Tours to Poland - місією якої є, цитуючи, "представлення різних аспектів життя у Польщі, механізмів системних змін і модернізації, а також досвіду присутності в європейських структурах" з важливим акцентом на знайомство з неурядовим сектором та різними формами громадянської активності.
Додано:
Артем Коновалов
П’ятнадцять років існує програма дружніх візитів студентської молоді зі Східної Європи до Польщі – Study Tours to Poland – місією якої є, цитуючи, “представлення різних аспектів життя у Польщі, механізмів системних змін і модернізації, а також досвіду присутності в європейських структурах” з важливим акцентом на знайомство з неурядовим сектором та різними формами громадянської активності.
Study Tours to Poland (або просто STP) можна назвати однією з найдемократичніших можливостей молодіжної міжнародної мобільності, що надається вітчизняним студентам останнім десятиліттям, бо дозволяє молодим людям, які чинять громадську активність, безкоштовно та з компенсаціями відвідати Польщу й протягом майже двох тижнів зустрічатися з лідерами тамтешнього публічного життя, побувати в державних установах, поговорити з представниками наукового середовища, очільниками університетів, викладачами і такими ж студентами, бізнесом, медіа, дізнатися про польські неурядові (громадські, благодійні) організації, їхнє місце в суспільстві та діалозі з владою різних рівнів.
Такий візит не має ані обтяжень, ані зобов’язань для учасників (як і відзнак), але має й може мотивувати молодь до змін навколо себе. Наприклад, одна з учасниць STP Христина Білінська згадує, що саме такий візит спричинив появу в Україні Наукових пікніків:
STP запрошує студентів до візитів двічі на рік, аби побувати в Польщі навесні та восени. До 31 січня можна встигнути податися на цьогорічні весняні відвідини тривалістю 12 днів групами по близько 10 осіб (із України, Бєларусі, Молдови та деяких регіонів РФ) в якомусь із кількох польських міст, перелік яких формується від візиту до візиту (міста також обирають по конкурсу, як і студентів, вау).
Тут важливо зауважити, що участь і процедура подачі (відбору) у Study Tours to Poland є безкоштовними, а організатори забезпечують* відібраним і запрошеним наступне:
* Інших витрат, наприклад, страхування, проїзд до й з посольства/консульства організатори не компенсують. Більш докладно про обсяги компенсацій можна прочитати отут.
Хто ж може претендувати на таке щастя? До участі в відборі на STP запрошуються молоді українці (громадяни України), які відповідають усім (без виключення) наступним критеріям:
Все. Інших вимог нема, навіть знати польську чи англійську не треба.
Але треба уважно, акуратно та щиро підготувати пакет документів, він не маленький і не великий, але вимагає витратити трохи часу й зусиль. А часу мало – дедлайн 31 січня включно (до 23:59 за Варшавою).
Тож:
- 1) рекомендаційний лист (файл повинен мати ім’я, наприклад, rekomendatsiya_prizvyshche та не містити жодних інших знаків, наприклад, лапок, крапок, ком, дужок тощо);
- 2) закордонний паспорт (сторінки з особистими відомостями, фото; файл повинен мати ім’я, наприклад, pasport_prizvyshche та не містити жодних інших знаків, наприклад, лапок, крапок, ком, дужок тощо) або квитанцію на сплату послуги з його отримання, з якої можна зрозуміти строки отримання документу;
- 3) залікову книжку (сторінки з оцінками за останній рік навчання, копія яких має бути завірена деканатом; файл повинен мати ім’я, наприклад, otsinky_prizvyshche та не містити жодних інших знаків, наприклад, лапок, крапок, ком, дужок тощо);
Де посилання на он-лайн заявку? Почекайте. Дам кілька важливих порад перед її заповненням.
Час на заповнення заявки обмежений
Чи варто брати чай/каву та бутерброд для заповнення анкети? Ні, бо доступ до заявки технічно обмежили 25 хвилинами. Тому дуже важливо завчасно підготувати весь пакет документів (три файли: рекомендаційний лист; закордонний паспорт; залікова книжка) і підготувати відповіді на всі питання анкети.
До рекомендації є вимоги
Рекомендаційний лист має бути набраний на комп’ютері чи написаний друкованими літерами (тому краще все таки на комп’ютері набрати) на окремому аркуші (можна більше однієї сторінки, але не варто), підписаний із печаткою (за наявності) та дати наступні відомості:
Підготуйте відповіді завчасно й збережіть їх
Он-лайн анкета обмежена в часі її заповнення та не має функції збереження для контролю, попереднього перегляду чи відкладання на кілька хвилин або “на завтра”. Тому її заповнювати треба підготовленим/підготовленою. Як це зробити? Зайдіть сюди та скопіюйте всі питання анкети, десь створіть собі файл, готуйте там відповіді і зберігайте його, а як буде все готово, то відкривайте анкету, копіпастить дані в поля й вкладайте додатки (оті, про які вище писав).
Бажано повністю розкривати всі відомості, що нададуть можливість якнайкраще провести оцінювання та відбір
Он-лайн заявку треба/можна надсилати тільки один раз, обов’язково заповнивши всі поля. Якщо якесь питання не стосується того, хто подає заявку (наприклад, наявність Карти поляка), поле необхідно заповнити словами “не стосується”. Ще більше підказок і корисняків про заповнення анкети можете віднайти в моїй минулорічній інструкції (вона складена минулого року, тому строки там не актуальні). Після отримання організаторами заповненої заявки з доданими файлами, тим, хто надсилає, надходить автоматичне підтвердження. Якщо таке підтвердження не надходить, то заявка не була відправлена або було вказано помилкову адресу електронної пошти, тому важливо акуратно заповнювати всі поля заявки.
Відбір на весняне STP триватиме до кінця лютого. Всі відібрані будуть запрошені, також буде сформовано “резерв” на випадок що хтось із відібраних не зможе взяти участь. Тоді вже готуйтеся до подорожі. Якщо вам не пощастить, то спробуйте наступного разу, розкриваючи себе в анкеті ще краще, ще потужніше.
Лишилися питання? Переходьте на оновлений сайт програми й читайте там. Пізнайте Польщу разом із Study Tours to Poland.