18 листопада в інформаційній агенції УНІАН відбудеться прес-конференція, присвячена прийняттю у першому читанні законопроекту № 3171, який передбачає спрощення судової процедури встановлення фактів народження та смерті на тимчасово окупованій території України.
5 листопада ВРУ прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території (№ 3171 від 22.09.2015).
Законопроект направлений на полегшення судової процедури встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України. Але поруч з цим, у нашій державі на сьогодні не функціонує доступна адміністративна процедура, що передбачала б алгоритм державної реєстрації органами РАЦС народження або смерті, походження яких – тимчасово окупована територія. Така прогалина на практиці створює безліч додаткових перепон на шляху реалізації конституційних прав і свобод переселенців.
Спікери заходу:
- Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції;
- Олександра Дворецька, координаторка БФ «Восток-SOS»;
- Сулейман Мамутов, правовий аналітик ВБФ «Право на захист»;
- Вікторія Савчук, юрист громадської ініціативи «КримSOS».
На заході спікери дадуть відповіді на наступні питання:
- Нововведення, які несе з собою законопроект №3171;
- Які шанси істотного покращення правового становища переселенців у випадку остаточного прийняття законопроекту?
- Роль та значення реєстрації народження або смерті на тимчасово окупованій території України адміністративним шляхом.
- Подальші кроки з боку держави і громадськості для створення ефективного механізму реєстрації актів громадського стану із визначеною специфікою.
Захід проводиться громадською ініціативою «КримSOS» за підтримки Агентства ООН у справах біженців.
Чекаємо на Вас 18 листопада о 11:20 за адресою: інформаційне агентство «УНІАН», вул. Хрещатик, 4. Для акредитації просимо заповнити форму http://bit.ly/1Yd4mkA.
***
Громадська ініціатива «КримSOS» була створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка, для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, що відбуваються в Криму. Незабаром організація стала займатися наданням допомоги внутрішньо переміщеними особам з Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців. КримSOS має офіси в Києві, Львові та Херсоні. З травня 2015 в організації було створено підрозділ «QirimInfo», завдання якого – повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму та до проблем кримчан.