Все, що потрібно знати про діяльність видобувних компаній на території Коломацької ОТГ

23 січня 2019 року команда ГО «Нова Енергія» провела для мешканців Коломацької об`єднаної територіальної громади Харківської області семінар на тему «Аналіз середовища та факторів розвитку видобувної ...

логотип ГО Нова Енергія
Все, що потрібно знати про діяльність видобувних компаній на території Коломацької ОТГ

23 січня 2019 року команда ГО «Нова Енергія» провела для мешканців Коломацької об`єднаної територіальної громади Харківської області семінар на тему «Аналіз середовища та факторів розвитку видобувної галузі на території Коломацької ОТГ».

Захід відбувся в межах проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час семінару експерти ГО «Нова Енергія» висвітлили найбільш актуальні питання, що стосуються перспектив розвитку газовидобутку на території Коломацької громади. Голова Ради ГО «НОВА Енергія» Віталій Филенко розповів про роль Ініціативи прозорості видобувних галузей – міжнародного стандарту, який зобов`язує видобувні компанії розкривати інформацію щодо своїх доходів та платежів за видобуток природних копалин на території України.

Експерт Олена Агапова розповіла учасникам семінару про відкриті бази даних мережі Інтернет, які дозволяють без зайвих зусиль отримати інформацію про надрокористувачів, що ведуть активну діяльність на території Коломацької об`єднаної територіальної громади, та про процедуру надходження коштів від податків, сплачених нафтогазовими компаніями до місцевих бюджетів. Експерт відзначила, що на територію громади потрапляють межі 6 діючих спецдозволів, 2 з яких належать АТ «Укргазвидобування», 2 – ТОВ «Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ», 1 – ТОВ «СИСТЕМОЙЛІНЖЕНЕРІНГ» та 1 – ТОВ «Укргаздоб».

Представник ГПУ «Полтавагазвидобування» Юрій Береза висвітлив мешканцям Коломацької ОТГ дуже цінну та цікаву інформацію, зокрема він оголосив кількість юридично зареєстрованих свердловин та свердловин, які фактично працюють на території громади. Розповів про кількість рентних надходжень від АТ «Укргазвидобування» до місцевого бюджету громади: «Рента, яка пішла за 2018 рік на Коломацьку ОТГ складає 1 229 971 гривню. Певний спад платежів у 2018 році пояснюється тим, що на одній з потужних свердловин різко впав видобуток. Проте наразі в межах Коломацької ОТГ буряться 3 нові свердловини», – наголошує Юрій Береза.

Учасники семінару також дізналися від радника директора ГПУ “Полтавагазвидобування”, що: «Кількість свердловин – не показник для розрахунку кількості рентних коштів, які надійдуть до громади: 1 свердловина може приносити більше ренти, ніж 10 свердловин вкупі. Все залежить від потужності свердловини, а також її глибини та року введення в експлуатацію, бо останні два показники впливають на розмір рентної ставки».

Наприкінці заходу експерт Слабко Олексій розповів про процедури взаємодії видобувних компаній та громадськості у ході проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД), а Юрій Береза зробив акцент на найбільш розповсюджених міфах щодо впливу діяльності видобувних компаній на екологічний стан території.

Захід проведено ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який фінансується Міжнародним фондом «Відродження».


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я