Реформування енергетичного сектора України неможливе без впровадження економічно обґрунтованих тарифів на електроенергію та газ для населення, тобто фактично їхнього істотного зростання. Відтак дедалі більше українців не можуть своєчасно та в повному обсязі сплатити рахунки за газ чи опалення або змушені мерзнути взимку, аби зекономити на оплаті. Тоді як популісти змагаються в нереалістичних обіцянках зменшити енерготарифи після приходу до влади, експерти шукають способи, як боротися з енергетичною бідністю, не відмовляючись від надзвичайно важливих реформ енергетичного сектора. Важливо, що ця проблема не є суто українською – існування енергетичної бідності визнають навіть у економічно розвинутих країнах Європейського Союзу, а отже пошук рішень може бути спільним.
7 лютого 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться круглий стіл «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи та політику», де представники відповідальних органів влади, громадських організацій, що займаються питаннями енергетики та соціального захисту, профспілок, аналітичних центрів та наукових установ, а також європейські експерти порівнюватимуть ситуацію з енергетичною бідністю в Україні та ЄС, говоритимуть про спільне і відмінне у підходах до визначення цього поняття та інструменти, що використовуються для її подолання, а також обговорюватимуть перспективи гармонізації підходів.
Круглий стіл організовують проект «Громадська синергія», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним фондом «Відродження», Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, коаліція громадських організацій «Енергетичні реформи» і Федерація профспілок України.
Дата та час: 7 лютого 2019 року, 10:00-12:30.
Місце: Український кризовий медіа-центр (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім)
Питання до обговорення:
- як реформувати енергетичний сектор, водночас гарантуючи соціальний захист незабезпечених верств населення;
- як забезпечити ефективну реформу системи надання субсидій та краще інформувати споживачів про існуючі можливості соціального захисту;
- чи схожа ситуація з енергетичною бідністю в Україні та ЄС, підходах до визначення цього поняття і подолання цього явища, а також які перспективи гармонізації української та європейської політик.
В обговоренні візьмуть участь:
- Рута Балтаузе, Група Підтримки України, Європейська Комісія
- Міністерство соціальної політики України (представник уточнюється)
- Міністерство фінансів України (представник уточнюється)
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (представник уточнюється)
- Гійом Дуріво, Європейська федерація профспілок держслужбовців
- Олена Павленко, Денис Назаренко, аналітичний центр DiXi Group
- Григорій Осовий, Олександр Шубін, Федерація профспілок України
- Тетяна Бойко, Громадянська мережа «ОПОРА»
- Олексій Хабатюк, НАК «Нафтогаз України»
Запрошуємо до участі у круглому столі представників зацікавлених сторін – відповідальних органів влади, громадських організацій, профспілок, аналітичних центрів та наукових інституцій, енергетичних компаній тощо.
Участь у заході можлива за умови попередньої реєстрації. Через обмежену кількість місць у залі організатори залишають за собою право відмовити в участі у разі перевищення цього ліміту.
Реєстрація за посиланням.
Будь ласка, очікуйте підтвердження реєстрації на вашу електронну адресу.
ДОВІДКОВО:
Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують біля 350 неурядових українських організацій, – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом та співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.
Коаліція «Енергетичні реформи»
Коаліція створена в рамках проекту “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію”, що фінансується Європейським Союзом та співфінансується Міжнародним фондом «Відродження». Проект реалізується громадською організацією «ДІКСІ ГРУП», а також громадянською мережею «ОПОРА», всеукраїнською громадською організацією «Енергетична Асоціація України», ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» та асоціацією «Європейсько-Українське агентство». В рамках коаліції “Енергетичні реформи” учасники шести робочих груп відповідальні за експертизу, щоб представити новітню інформацію про реформи та посилити її аналітичними продуктами.
Федерація профспілок України
Федерація професійних спілок України є найбільшим за кількістю членів профспілковим об’єднанням в Україні, об’єднуючи понад 5 мільйонів осіб. До складу ФПУ входить 44 всеукраїнські профспілки і 27 територіальних об’єднань організацій профспілок. Метою діяльності ФПУ є вираження, представлення інтересів і захист прав організацій-членів ФПУ, координація їхніх колективних дій, представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, їхніми організаціями і об’єднаннями, а також з іншими об’єднаннями громадян.
КОНТАКТИ:
Ел.адреса: [email protected]
Тел.: +380(44)500-2487