Тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування»

Початок: 18.11.2015 о 09:00
Закінчення: 18.11.2015 о 16:00
Адреса: пр-т Радянський, 54, Сєвєродонецьк,
Місце: Сіверський Донець

Завершено

25
Тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування»

Тренінг відбудеться 18 листопада у приміщенні Кризового медіа центру  «Сіверський Донець» за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр-т Радянський, 54.

Тренінг ведуть: Світлана Тунтуєва - тренерка з питань попередження насильства в сім’ї щодо дітей та жінок Програми розвитку ООН в Україні.  Доцентка кафедри соціальної педагогіки Луганського Національного Університету імені Тараса Шевченка, кандидат педагогічних наук. Тема дисертаційного дослідження: «Соціально-педагогічна реабілітація жінок, постраждалих від насильства в сім’ї».

та Ольга Веснянкажурналістка, правозахисниця, експертка з гендерної тематики. Ведуча «Громадського радіо», блогу про гендер на ВВС. Експертка Кампанії проти сексизму в українських ЗМІ і політиці «Повага».

Початок реєстрації о 9:00. Закінчення тренінгу – 16:00.

Організатори тренінгу забезпечують:

  • Проїзд учасників тренінгу (компенсація транспортних витрат на місці)
  • Харчування протягом тренінгу (кава-паузи та обід)
  • Необідні матеріали тренінгу

Попередня реєстрація обов’язкова! Будь ласка, зареєструйтеся за посиланням http://goo.gl/forms/05utqIaAAF  або за телефоном 067 447 41 05

Програма тренінгу

«Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування»

09.30 – 10.00 Вступ. Знайомство з аудиторією. Модераторка: Ольга Веснянка

10.00 – 12.30 Перший модуль. Тренерка: Світлана Тунтуєва.

  • Насильство: його типи, форми та виявлення (теоретичний блок + 1 базова вправа)
  • Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: введення в проблему (теоретичний блок + 1-2 вправи)
  • Законодавче забезпечення права особи на захист її безпеки та отримання кваліфікованої допомоги з боку держави. Наявні та необхідні послуги.
  • Статистичні дані та світова практика вирішення ГОН під час військового конфлікту.

12.30 – 13.30 Обід

13.30 – 16.00 – Другий модуль. Тренерка: Ольга Веснянка

  • Роль ЗМІ у висвітленні тематики гендерного насильства в умовах збройного конфлікту. Представлення дослідження.
  • Законодавчі та етичні норми висвітлення випадків. Вправи, робота в групах (до коментарів виконання вправ запрошуються експерт(к)и – спеціаліст(ка) UN FPA та відповідний(-а) експерт(-ка).
  • Представлення матеріалів у медіа на тему сексуального насильства та кампанії проти сексизму «Повага».

16.00 – 16.15 Сесія питань і відповідей. Модераторка: Ольга Веснянка

Тренінг реалізується МБФ «Український жіночий фонд» в рамках проекту «Протидія ґендерно-обумовленому насильству на Сході України» за підтримки представництва Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.