Фермер-переселенець зі Щастя будує нове життя на Полтавщині

Сім’ю Ахмеда Камалова війна змусила змінити місце проживання вже вдруге. Вісім років тому фермер із жінкою та синами виїхав з рідної країни до міста Щастя Луганської області. Проте і там невдовзі ...

2
Фермер-переселенець зі Щастя будує нове життя на Полтавщині

Сім’ю Ахмеда Камалова війна змусила змінити місце проживання вже вдруге. Вісім років тому фермер із жінкою та синами виїхав з рідної країни до міста Щастя Луганської області. Проте і там невдовзі розгорнулися бойові дії. Ахмед був змушений залишити рідний дім і те, що наживав роками. Винайнявши дві вантажівки, він вивіз зі Щастя худобу, зерно та інші статки і приїхав із сім’єю на Полтавщину.

Місцевий фермер Микола Хворост допоміг переселенцям знайти землю в Чутівському районі площею 2 га. Ахмед каже, що для випасу худоби йому необхідна територія в 25 разів більша, проте поблизу немає таких великих вільних земель. Тому поки що сім’я фермерів мешкає в с. Новофедорівка, що неподалік Чутового, у старенькій домівці, умови проживання в якій залишають бажати кращого.

З ранку до пізнього вечора батько та сини важко працюють, аби підтримувати життя на фермі. Жінки теж невтомно пораються по господарству. Про минуле Ахмед намагається не згадувати.

«Ви думаєте як це – все кинути та поїхати… Навіть не хочу згадувати», – каже голова сімейства.

Онука дідусь вчить любити країну, в якій тепер мешкають вимушені переселенці. Трьохрічний Заур вже вивчився фразам «Слава Україні», «Героям Слава» і знає деякі вірші українською мовою.

«Україна – гарна країна. Не займайся криміналом – працюй. Нагодує, всіх нагодує», – вважає Ахмед.

Якщо ви маєте можливість і бажання чимось допомогти цій сім’ї, звертайтеся за контактними номерами ГромадськогоТБ.Полтава (095-915-75-80; (0532) 65-65-07).

«Життя з нової сторінки» – цикл програм, присвячений проблемам тимчасово переміщених осіб, що нині мешкають на Полтавщині.

Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться ГО «Полтавське Громадське Телебачення» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFundDeutschlande.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Дослідження доступності медичних послуг в Україні: пройдіть опитування для пацієнтів від ZDOROVI

Голос українських організацій на глобальному рівні: ZDOROVI про локалізацію допомоги на тренінгу ВООЗ

Світло для Охтирки: як міжнародна підтримка змінює медицину на прифронтових територіях

ZDOROVI запускають національну програму перинатальної підтримки «Перший подих»

Публічне управління на деокупованих територіях: думки експертів

Як відновлюється Петропільський ліцей Широківської громади Запорізької області