Пильність + згуртованість = Сусідська варта
В Тернополі відбувся тренінг “Сусідська варта у Тернополі: як створити безпеку власноруч”.Захід від 6 лютого 2018 р. був зорганізований на платформі Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ" в рамках ...
Додано:
Pavlo Fedyk
В Тернополі відбувся тренінг “Сусідська варта у Тернополі: як створити безпеку власноруч”.
Захід від 6 лютого 2018 р. був зорганізований на платформі Коаліція ГО “Тернопільський центр реформ” в рамках реалізації Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) (USAID Ukraine – USAID Україна) та здійснюється Pact в Україні і був заходом реалізації пункту Дорожньої карти реформ Тернополя «Створення офісу безпеки» та органічно синхронізувався із проектом «Спільними зусиллями до безпечного міста», який втілюється ГО Центр громадського моніторингу та аналітики» за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.
Додаткова інформація про враження та хід тренінгу знайомтесь: пост “Вітаємо Тернопіль у родині Сусідської варти!” на Фейсбук сторінці Патрульна поліція Тернопільської області та пост “Про потребу та ефективність взаємодії громади, влади і поліції” в аккаунті Центр громадського моніторингу та аналітики.
Попередня публікація щодо питань впровадження Сусідської варти та особливостей її створення в містах Донбасу була опублікована:
- https://www.facebook.com/Lysychansk.razombezpeka/notes//як-сусіди-можуть-берегти-а-не-пильнувати-один-одного/763200630730103/
- https://gurt.org.ua/news/informator/50881/
- https://www.prostir.ua/?news=susidska-varta-bezpeka-dobrobut-poryadok-na-halychyni-i-v-donbasi
- https://tribun.com.ua/56414
Вже другий захід на цю тематику в Тернополі
Учасниками заходу, який проводили представники Департамент Патрульної Поліції України Оксана Капітанська та Євген Мамушкін стали голови тернопільських ОСББ, дільничні офіцери і патрульні поліцейські.
Партнерство між тренарами та різними підрозділами Національної поліції – приклад для громадського сектору і не тільки задля створення Сусідської варти
На одному диханні…
Але спочатку про термінологію або який зв’язок є між поняттям Убунту чи Обонато до Сусідської поліції?
Як на мене – він очевидний і розкривається в простій історії про змагання між дітьми, яка власне і розкриває цінність Обонато:
Я існую, тому що ми існуємо!
або Ubuntu ([ʊˈbʊntuː]; від зулу ubuntu — людяність; «Убу́нту». Крім того так називається операційна система, яка активно розвивається і підтримується вільною спільнотою людей в мережі Інтернет, побазована на Debian GNU/Linux за підтримки і спонсорства компанії Canonical.
Тому активність, турбота за власне довкілля, його безпеку і благострій помножена на добросусідські стосунки територіальної спільноти людей і є філософією Сусідської варти. У багатьох багатоквартирних будинках та на вулицях наших міст доброзичливі цінності між сусідами були, і підтримуються без створення Сусідської варти. Але впровадження такої форми як Сусідська варта передбачає також і удачу. Бо спільнотам, з’єднаним Сусідською вартою, таланить на обов’язкову та віддану співучасть із дільничними & патрульними офіцерами поліції, що дозволяє на більш ефективнішому рівні вирішувати питання безпеки і благоустрою, зрештою – посилити свою спільноту «сусідською» турботою від Національна поліція України.
Пильність важлива, проте співучасть – грунтовніша!
Вочевидь, що Сусідська варта, як добросусідськість у співпраці з поліцією та владою, розвиває громади міст. Тут служно процитувати одного з модераторів тренінгу, капітана поліції, головного інспектора відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Оксану Капітанську: «Одна з хвороб нашого суспільства – байдужість. Українці звикли захищати себе та своє, рідко звертаючи увагу на те, що відбувається поза дверими будинку чи квартири. Не знати сусідв, не звертати увагу на незнайомців, не подзвонити у швидку чи поліцію – адже, мабуть, хтось уже подзвонив. І рух вперед стане можливим тільки з усвідомленням того, що цей «хтось» – це саме ти, тут і зараз. Сусідська варта якраз про це – підтримку, довіру, уважність і, зрештою, як наслідок, – безпечний та комфортний спільний простір. Ці базові цінності не потребують надмірних зусиль, грошей чи часу, але у своєму поєднанні здатні покращити життя кожного з нас».
Від себе можу тільки добавити, що через байдужість людей, а в даному випадку – перехожих до своєї (зауважте – своєї, а не до моєї чи будь-кого іншого) безпеки трагічно змінює життя: https://www.youtube.com/watch?v=KymqQ7Wef9s
Сусідська варта – це не перекладання правоохоронної діяльності з поліцейських на мешканців. Це взаємопідтримка близьких у проживанні людей щодо намірів та дій у наведенню порядку, покращенню благоустрою та протидії злочинцям через співпрацю з поліцією. І очевидно, що Сусідська варта – не обов’язковість і не вимога, а виключно добровільний вибір і власна дія сусідів, які турбуються за своє довкілля.
Парно вести тренінг – добре мистецтво. Одночасна робота обидвох тренерів нагадує хороший сет двох партнерів
Легкість проведення тренінгу та освоєння його матеріалів супроводжувалась не тільки належним методичним матеріалом, підготовленим за сприяння міжнародною організацією IREX in Ukraine , але й дуально-узгодженим стилем тренірів, що множило його ефективність на синергетичному рівні.
Готова інструкція-план помагатиме громадам та поліцейським координаторам Сусідської варти
Легкість проведення тренінгу та його матеріалів супроводжувалась не тільки належним методичним матеріалом, підготовленим Міжнародною організацією IREX, але й дуально-узгодженим стилем проведення тренінгу, що множило його ефективність на синергетичному рівні.
КаПовчальним і розвиваючим моментом виявливась співпраця між представниками різних поліцейських підрозділів – дільничних та патрульних, які спільно та узгоджено сприяли натхненній роботі-навчальним іграм керівників ОСББ.
Капітан Ксенія Капітанська – в центрі світлини та уваги учасників
Під час тренінгу представники ГО Центр громадського моніторингу та аналітики Ірина Білик та Володимир Шевченко розповіли про реалізацію проекту «Спільними зусиллями до безпечного міста», серед цікавинок якого є відбір п’яти пілотних ОСББ, які отримають ресурсну підтримку (комплекс відео спостереження) для підсилення безпеки та ефективної діяльності «Сусідської варти» https://www.facebook.com/groups/sus.varta.te/.
Детальніше про цей проект – у матеріалі від Медіа-продакшн МедіаТОР https://mediator.te.ua/2019/01/29/bezpeka-sprava-kozhnogo-u-ternopoli-meshkantsi-budynkiv-ta-osbb-stvoryuyut-susidsku-vartu/?_utl_t=fb&fbclid=IwAR0t6tPxXtoGhXsd96Ob2SgJxW8Xy6XjF7kTinde9h_Hk5Ek925t6ekqla8.
І осяє Вас відповідь на слушне запитання Ірини: “А Ви вже долучилися до “Сусідської варти”?
Гараздів всім учасникам тренінгу та читачам цього матеріалу!
Створюйте Сусідську варту, бо принаймні – краще взнаєте своїх сусідів, які стануть ближчими до Вас!
Будьте уважні, обережні і не байдужі!
Пильнуємо власну безпеку, бо ми того варті!
Довідка: впровадження Сусідської варти вимагає продовження досліджень стану співпраці місцевих громад, органів влади та поліцейських підрозділів в сфері безпеки, оцінок сприйняття мешканцями міст діяльності поліцейських та реакцій на звернення громадян. У Лисичанську, Рубіжному та Сєвєродонецьку вже напрацьовані результати досліджень, здійснених як на волонтерських засадах, так і в рамках реалізації проектів, підтриманих Програмою «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд “Відродження” та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc51hDsz9NEUvP6OMoM1ID05i7IXElTIw-dsj4XRfphrGpSbg/viewform?fbclid=IwAR3cfmNS66yBUb4ziKqGmnU77aNObrh3PaIHxXP3H5gaojlX4E_qaoQKgsI. Дослідження здійснювалось на віртуальних та реальних майданчиках комунікацій проектів, в т.ч. завдяки анкетуванню, розробленому експертом проекту Іваном Сікорою (Ivan Sikora) , під час «круглого столу», неформальних зустрічей, засіданнях фокус-груп тощо, проведених із працівниками різних підрозділів та служб Національної поліції України у Луганській області (Поліція Луганської області), інтерв’ю з громадянами та із поліцейськими, які служать в патрульної поліції (Патрульна поліція Луганської області, в т.ч. – її Управління та відділів, діючих на території міст Лисичанськ-Сєвєродонецьк-Рубіжне), керівництвом міського відділу поліції в Лисичанську (Поліція Лисичанська), офіцерами апарату ГУНП, слідчими та дільничними офіцери поліції, працівниками кримінального розшуку та ювенальної поліції тощо.
Про можливості розвитку Сусідської Варти у Східному Донбасі, дивіться у відеоматеріалах проекту «Місто в безпеці» спільноти СбЛ за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=S1vjpBJOy2U&t=0s&list=PLe2vD8J5fT_4YRNPTjJuWSCb26K6RDxyV&index=12
Підписка на канал «Info Lug» (https://www.youtube.com/channel/UCqX8mEed9YJH3OGIXc-eOtA) та коментарі до його відео вітаються і є свідченням Вашої особистої підтримки розвитку громадських ініціатив вільної Луганщини і зокрема – Лисичанська.
#CУСІДСЬКА_ВАРТА_ЛИСИЧАНСЬКА #Патрульна_поліція_Луганської_області #ГУНП_в_Луганській_області #Луганська_обласна_дерадміністрація #Безпека_в_місті #Community_Policing #UNDP_Ukraine_ПРООН_в_Україні #Embassy_of_the_Netherlands_in_Ukraine #Міжнародний_фонд_Відродження #UNDP #EU #ПРООН #ЄС #Netherlands #Нідерланди