Тренер з адвокації в програму USAID DOBRE/Advocacy Trainer for USAID DOBRE program
ЗАВЕРШЕНО
Глобал Ком’юнітіз (Global Communities, раніше CHF International) є міжнародною неприбутковою організацією, яка тісно співпрацює з громадами в усьому світі, щоб забезпечити стійкі зміни, що покращують життя громад і життєдіяльність уразливих груп.
Глобал Ком’юнітіз шукають кваліфікованого та досвідченого тренера з адвокації для короткострокового контракту на послуги консультування в рамках п’ятирічної програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що реалізовується за підтримки USAID. Програма працює над зміцненням органів місцевого самоврядування у новостворених громадах для ефективного управління ресурсами та послугами, що відповідають пріоритетам громад, збільшення залучення громадян та посилення громадського контролю у місцевому самоврядуванні.
Тренер з адвокації буде співпрацювати з молодіжним компонентом програми DOBRE для надання послуг, які включають (1) розробку 3-денного тренінгу з адвокації в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) та (2) проведення тренінгу для групи з 14 тренерів, які будуть в подальшому навчати учасників з громад-партнерів DOBRE.
Дати тренінгу для тренерів 8-11 квітня 2019 р. (дати фісовані, і змінюватися не будуть)
Місце проведення – Київ.
Програма DOBRE забезпечить логістичну підтримку організації навчання для тренерів.
Обсяг робіт
- У співпраці з представниками DOBRE розробити програму тренінгу з адвокації для об’єднаних територіальних громад. Тренінг повинен охоплювати такі теми:
- суть адвокації та її місце в процесах прийняття рішень та просування інтересів молоді;
- методи адвокації;
c. ризики та переваги адвокаційної діяльності;
d. успішні практики та кампанії на рівні ОТГ,
e. ресурси для адвокатування;
f. вибір правильного методу просування певного рішення;
g. залучення молоді до адвокації;
h. планування та здійснення адвокаційної кампанії;
i. ефективна комунікація під час адвокаційних кампаній;
j. підтримка результатів адвокаційної діяльності.
Цільова аудиторія тренінгу – випускники програми «Молодіжний працівник в ОТГ», які пройшли модуль з основ роботи з молоддю (участь молоді, реалізація молодіжної політики, картографування потреб молоді та ресурсів, комунікація з молоддю) та модуль з залучення та координації волонтерів. Тема адвокації була запропонована учасниками програми, як заключний модуль, який допоможе їм сприяти необхідним змінам у роботі з молоддю в їхніх громадах. Програма тренінгу має бути розрахована на 20 навчальних годин (3 дні). Формат тренінгів повинен бути інтерактивним і базуватися на методології навчання дорослих, включати практичні заняття. Зміст сесій має відповідати реаліям об’єднаних територіальних громад в Україні. Фінальний варіант програми тренінгу буде затверджуватись представниками DOBRE.
- На основі затвердженої програми тренінгу, необхідно розробити навчальні матеріали, що включають: (1) короткий опис навчання (мета, завдання, очікувані результати); (2) програму 3-денного тренінгу з вступною сесією та тематичними блоками, кожен тематичний блок повинен містити короткий опис теми та посилання на відповідні теоретичні матеріали та практичні вправи; (3) роздаткові матеріали та презентації з методичними рекомендаціями, приклади кампаній. Приблизний обсяг матеріалів – 20 + сторінок.
- Провести навчання для групи з 14 тренерів і запевнити, що вони знають матеріал та здатні проводити каскадні тренінги в громадах. Тривалість тренінгу для тренерів – чотири дні: 8 квітня – 11 квітня 2019 року. В результаті навчання учасники повинні отримати навички та компетенції для проведення тренінгів з адвокації для вказаної цільової аудиторії. Всі тренери мають досвід і кваліфікацію для навчання дорослих, знають реалії життя громад, а також основні проблеми, з якими стикаються молоді люди, які намагаються брати участь у процесах прийняття рішень.
ЗНАННЯ, НАВИЧКИ та ДОСВІД:
- Вища освіта в галузі соціальних наук, міжнародних відносин, політології, права, комунікацій або суміжних галузей;
- Щонайменше 3 роки досвіду у розробці навчальних планів курсів та / або тренінгів, навчальних матеріалів;
- Досвід проведення тренінгів з адвокації;
- Досвід навчання дорослої аудиторії;
- Знання реалій об’єднаних територіальних громад та змін, що відбулися в результаті реформи децентралізації;
- Знання місцевого самоврядування та основних принципів прийняття рішень на цьому рівні;
- Практичний досвід впровадження адвокаційних кампаній буде перевагою;
- Досвід роботи з молоддю буде перевагою;
- Вільне володіння письмовою, редагування та усне спілкування українською мовою.
Щоб подати заявку, надсилайте (1) своє резюме з контактами ваших попередніх замовників, які можуть підтвердити ваші здібності як розробника навчальних програм та тренера, (2) мотиваційний лист з описом пропонованого підходу та проектом програми тренінгу, який містить перелік сесій і їх формат. Заявки приймаються до кінця дня 25 лютого 2019 року.
Обрані заявники повинні будуть надати свою зарплатну історію або обґрунтування ставки гонорару.
Будь ласка, надсилайте свої заявки на електронну пошту: [email protected] із зазначенням теми «Advocacy Trainer».