Гонитва за модою у грантових проектах

Колонка буде дуже короткою. На подумати. Читаю, аналізую новини, які зустрічаю від різних НГО, донорів, громад і в них рясніють проекти, які подаються до фінансування чи вже профінансовані на такі ...

ідея
Гонитва за модою у грантових проектах

драбина в нікудиКолонка буде дуже короткою. На подумати. Читаю, аналізую новини, які зустрічаю від різних НГО, донорів, громад і в них рясніють проекти, які подаються до фінансування чи вже профінансовані на такі теми:

Кінотеатр під відкритим небом, кіноавтобус, кінобар і все що пов’язано із тим, щоб закупити обладнання з якого можна демонструвати на відкритих просторах фільми. А як з авторським правом, а з тим, що поруч кінотеатри які його дотримуються і за це будуть зазнавати збитки, а як взагалі співвіднести те, що хтось має намір і підтримує те, з чим в інших проектах нещадно бореться. Більше про цю ситуацію я розбирався тут: http://kerivnyk.org.ua/kinoteatr-pid-vidkrytym-nebom-yak-obijtysya-bez-porushennya-avtorskyh-prav-dyskusiya.html

Батарейки. Багато де лунають заклики про збереження довкілля, збір батарейок. А чи всі достеменно знають що і як відбувається саме із зібраними батарейками. Чи не занадто часто виникають ситуації коли зібрали, а відправити нікуди і маємо замість проекту «Врятуймо екологію» новий проект «З такими труднощами, покину ка я все це у величеньких розмірах у якомусь сарайчику», ось типова ситуація https://www.youtube.com/watch?v=f5LFBr6eUM0 , добре, коли справа ще не зовсім загинається і з’являються нові оптимісти, які згодні вивозити на домовленостях ці батарейки закордон. Чи вийде і чи не накопичаться нові 40 тон? http://batareiky.in.ua/post/yaka-garantiya-shcho-batareyki-zdavaytesya-diysno-vidpravlyat-batareyki-na-pererobku-v-ievropu Тому перш ніж почати, з’ясувати потрібно, а де ж кінцевий пункт блага.

Роздільний збір сміття. Нові урни, сміттєві баки, просвітницька кампанія, підтримка влади, донора. І ось ці контейнери заповнені вперше. Приїздить сміттєзбірна машина і з усіх баків скидає все до неї і вивозить на єдиний в громаді полігон? Ні, а як? Папір здається на макулатуру, скло куди? Пластик куди? Хто за ним приїде, чи є економічно обгрунтована позиція, щоб ініціатива була корисною не лише до першого наповнення, а й мала зиск, в т.ч економічний (прибуток, нехай навіть той який реінвестується, соціальне підприємництво. Але щоб це не був збитковий проект, чи суто демонстраційний). Бо якщо не витримувати всю логіку проекту і не бачити зиск, то це перетвориться на те, чого і так в Україні багато. Приклад, вчителька перебігає дорогу де заманеться, бо поспішає на урок з безпеки руху, на якому буде розповідати про те, ну ви здогадалися…як правильно переходити дорогу. І хто ж їй повірить…

До обговорення. Суть посилу проста: спочатку думаємо потім робимо.


Останні публікації цього розділу:

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

  • Olha Vesnianka

    погоджуюсь