Вибори Президента України у 2019 році: як проголосувати внутрішньо переміщеній особі

31 березня 2019 року в Україні будуть проводитись вибори Президента України. Центральною виборчою комісією спрощено процедуру голосування для громадян України, виборча адреса яких знаходиться на ...

Додано:
KramatorskLegalaid

15_original-300x200
Вибори Президента України у 2019 році: як проголосувати внутрішньо переміщеній особі

31 березня 2019 року в Україні будуть проводитись вибори Президента України. Центральною виборчою комісією спрощено процедуру голосування для громадян України, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Так, для забезпечення реалізації та захисту виборчих прав таких громадян, постановою Центральної виборчої комісії від 05 вересня 2018 р. № 129 внесено зміни до Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 р. № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» (далі – Порядок)

Відповідно до зазначеного Порядку виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Ці зміни допоможуть громадянам України без будь-яких перешкод віддати свій голос за кандидата у Президенти, за місцем реєстрації як внутрішньо переміщена особа.

Отже, розберемо покроково – як переселенцю проголосувати на виборах Президента України?

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які офіційно зареєстровані як переселенці й проживають на підконтрольній Україні території, зможуть проголосувати на майбутніх чергових виборах Президента. Так, до 25 березня 2019 року ВПО можуть подати заяву про тимчасову зміну місця голосування за спрощеною процедурою. Для цього потрібно:

  1. Знайти найближче відділення ведення Державного реєстру виборців (ДРВ), або за місцем реєстрації як ВПО (адреси зазначені тут: drv.gov.ua) та прибути до нього з паспортом громадянина України та довідкою ВПО;
  2. Написати у відділені заяву про тимчасову зміну місця голосування. Тимчасова зміна місця голосування громадянина України – це зміна дільниці для голосування відповідно до адреси, де виборець перебуватиме в день виборів.
  3. На підставі поданої заяви отримати посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування.

Також за бажанням громадянин України може перевірити себе у списках виборців в приміщенні обраного відділення ведення ДРВ, але не раніше 23 березня.

Враховуючи вищевикладене, можна визначити, що процедура голосування на виборах Президента для ВПО не потребує від осіб надання вичерпного переліку документів.

Водночас звертаємо вашу увагу, що якщо ви не знайшли себе у списках виборців, відповідно до статті 274 Кодексу адміністративного судочинства України визначені особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців:

  1. Право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
  2. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
  3. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді цього позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.
  4. Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, – невідкладно.
  5. Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно. Оскарження рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців не перешкоджає його виконанню.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до:

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги –  м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20, тел.:  099-266-91-62

  • Торецьке бюро правової допомоги – м. Торецьк, вул. Героїв Праці, буд. 3, тел. (093) 24-31-479
  • Костянтинівське бюро правової допомоги – м. Костянтинівка, вул. Театральна, буд. 5, тел: (099) 62-19-172
  • Дружківське бюро правової допомоги – м. Дружківка, вул. Олега Кошового, 27, тел: (095) 54-80-934
  • Добропільське бюро правової допомоги – м. Добропілля, вул. Незалежності, буд. 35, тел: (095) 20-97-074
  • Слов’янське бюро правової допомоги – м. Слов’янськ, вул. Університетська, буд. 47, тел. (066) 36-80-063
  • Бахмутське бюро правової допомоги – м. Бахмут, вул. Василя Першина, буд.11, тел: (050) 65-47-661
  • Авдіївське бюро правової допомоги – м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд. 1,   тел: (095) 20-50-069
  • Лиманське бюро правової допомоги – м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12-б,  тел: (095) 68-85-464
  • Олександрівське бюро правової допомоги – смт. Олександрівка, вул. Самарська, буд. 5, тел: (066) 74-95-431


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я