Стартував другий етап програми соціального підприємництва для бійців АТО

В лютому розпочалися  заняття з менторами на другому етапі річної програми соціального підприємництва для бійців АТО та їх сімей. На другому етапі  навчання продовжують 19  учасників в Сумах та 8  - ...

На другому етапі  
учасники програми соціального  підприємництва для  бійців АТО  почали активно працювати над своїм бізнес-планом.
Стартував другий етап програми соціального підприємництва для бійців АТО

В лютому розпочалися  заняття з менторами на другому етапі річної програми соціального підприємництва для бійців АТО та їх сімей. На другому етапі  навчання продовжують 19  учасників в Сумах та 8  – в Кам’янці-Подільському. Вже відбулися  зустрічі учасників з менторами, на яких учасники отримали цінні консультації щодо розвитку власних проектів. Після даного етапу майбутні підприємці матимуть опрацьований з менторами бізнес-план власного проекту та спробують протестувати свої послуги чи продукти.  Для цього Українська Соціальна Академія з партнерами програми забезпечила  онлайн навчання і індивідуальні менторські консультації кожному учаснику.

Стартував другий етап програми соціального  підприємництва для  бійців АТО

Стартував другий етап програми соціального підприємництва для бійців АТО

Метою першого етапу програми було: написання власного бізнес-плану, знайомство з практичними  кейсами та розвиток професійних навичок. Для цього було проведено серію модулів, що складалися з бізнес-інтенсивів з викладачами та самостійної практичної роботи і тривали з жовтня до кінця  грудня 2018 року.

Далі, у травні 2019,  учасники курсу підприємництва представлять свої бізнес-плани перед експертною групою на місцевому рівні. П’ять кращих проектів будуть обрані в кожному місті.

Фінальна церемонія нагородження відбудеться  у червні 2019 в Києві. З 10 фіналістів регіонального відбору, які презентують свій бізнес-план в столиці, буде  обрано чотири найкращі соціальні бізнес-проекти. На цьому етапі кожен переможець отримає 2000 доларів США для старту бізнесу. Це стало можливо завдяки фінансуванню проекту Конгресом українців Канади та Карітас-Спес.

Програма підтримки підприємців триватиме і після нагородження переможців у червні-вересні 2019. Команда Української Соціальної Академії,  а також ментори і викладачі програми, надаватимуть безкоштовні консультації з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку, тощо. 

Своїми враженнями діляться  учасники програми:

Андрій Бондарук, учасник програми з міста Кам’янець-Подільський, співзасновник медичного центру “Надія”:

“Медичний центр ми з напарницею планували відкрити ще рік тому. Ми взяли в оренду приміщення на Укрпошті і цілу весну і літо робили там ремонт. Не вистачало тільки розуміння:  як це зробити,  як рекламуватися, налагодити систему обліку, зробити всі дозвільні документи і ще купа різних “як”? На щастя, мене запросили взяти участь у навчанні в Українській Соціальній Академії в м. Кам’янець-Подільський. На навчанні мене вразив рівень викладачів, що давали  лише практичні реальні знання. Ми отримали заряд мотивації і бажання впроваджувати проекти  на практиці. Як результат,  ми отримали ліцензію і 22 листопада 2018 відкрили медичний Центр “Надія” у м.Чортків. Наразі у нас ведуть прийом такі спеціалісти: дерматовенеролог-трихолог, гінеколог, уролог, проктолог-хірург, кардіолог і з лютого працює невропатолог. Крім того, працює кабінет естетичної медицини і косметології. Ми хочемо розвиватися і відкривати нові напрямки нашої діяльності. А що найголовніше – завдяки Українській  Соціальній Академії, знаємо як це зробити!”

Андрій Бондарук, учасник програми з міста Кам'янець-Подільський, співзасновник медичного центру "Надія"

Андрій Бондарук, учасник програми з міста Кам’янець-Подільський, співзасновник медичного центру “Надія”

Олександр Бондаренко, учасник програми з Сум, співзасновник проекту Soc.Cool

Олександр Бондаренко, учасник програми з Сум, співзасновник проекту Soc.Cool

Олександр Бондаренко, учасник програми соціального підприємництва УСА з Сум, співзасновник проекту Soc.Cool:

“Перше знайомство з УСА вразило і надихнуло. Через довготривале службове відрядження, майже місяць прожив у лісі разом з товаришами по службі.  Після цього зустріч з однодумцями, які вирішили започаткувати власну справу, була як ковток свіжого повітря.

Інформація про соціальне підприємництво та можливі форми створення власного бізнесу, який буде не тільки приносити прибуток, але,  в першу чергу, розв’язувати проблеми, що існують в суспільстві, виявилась для мене новою.

Перша ідея нашого проекту була про організацію соціально-економічної реабілітації військовослужбовців та членів їх сімей, шляхом залучення до спільноти, що працює і розвивається в індустрії бізнесу прямих продажів. Адже є проблема “закритого суспільства” військового колективу, відсутність задоволеності в потребі спілкування не з військовими, а з цивільною частиною населення. Існують і проблеми в родинах, через втрату спільних інтересів та відсутність оточення для особистого розвитку. Все це, на мій погляд, заважає військовим у самореалізації. Але знання, отримані на бізнес-інтенсивах УСА, створили підґрунтя для нової ідеї та нового проекту. Тож, навчання і співпраця з УСА тільки починається. Постійне спілкування онлайн і офлайн, різноманітні форми навчання – це новий досвід, який розширює світогляд та надає можливості для розвитку”.

Ігор Мироненко, учасник програми  соціального підприємництва з Сум, засновник відкритої майстерні bobry.in.ua

Ігор Мироненко, учасник програми соціального підприємництва з Сум, засновник відкритої майстерні bobry.in.ua

Ігор Мироненко – учасник програми соціального підприємництва УСА з Сум, засновник відкритої майстерні bobry.in.ua:

“Словосполучення “соціальне підприємництво” я відкрив для себе, коли побачив об’яву про курс від УСА. Мабуть, саме це мене і зацікавило, бо раніше розв’язання соціальних проблем та бізнес були для мене зовсім різними речами, можна навіть сказати - протилежними. На першу зустріч я йшов з деяким скепсисом більше задля розваги, але, чим більше я заглиблювався в тему, тим більше мене затягувало: Так! Це воно, те що треба! Я завжди вважав, що гроші - не головне, але не замислювався над тим, що бізнес, крім прибутку, може приносити таку соціальну користь. То для мене було відкриттям.

Мені сподобався формат і атмосфера занять. На лекціях було багато цікавої інформації, а можливість живого спілкування з лектором дозволила уточнити деталі, цікаві саме для моєї ідеї. Навіть на кава- брейках навчання не зупинялось.

Зустрічі з підприємцями, які вже відкрили свій соціальний бізнес саме тут у нас в Україні, не лише надихали та підбадьорювали, а  і давали змогу поставити практичні питання стосовно перепон, з якими вони зустрілись, та як їх вирішували.

Живе спілкування з іншими слухачами курсу - дуже важлива, цікава та корисна річ, яка стала можливою завдяки курсу. Наразі сподіваюсь, що надалі ми будемо товаришувати, не лише як звичайні люди, а і у форматі взаємовигідної співпраці b2b (бізнес для бізнесу).

Ми з друзями займаємось виготовленням дитячих іграшок та елементів декору з деревини за допомогою ЧПК (верстати з числовим програмним керуванням) верстатів та 3D друком різних корисних та цікавих речей, і на часі це вже починає виходити за межі звичайного хобі, ми почали виготовляти вироби не лише для власного ужитку, а й на замовлення. Саме це було другим мотивом записатися до програми.

Моя ідея за час курсу завдяки отриманим знанням дещо змінилася. Тепер я хочу створити у власному місті повноцінний ФабЛаб - відкриту майстерню де кожен охочий може не тільки замовити унікальний виріб, а й отримати знання, та стати співучасником процесу його виготовлення. Я хочу популяризувати технічну творчість та щоб на базі нашої майстерні виникла спільнота сумських винахідників, дизайнерів, інженерів, хендмейдерів.

Також не варто забувати що війна триває, і доки хлопці боронять нашу землю на сході, на нас залишається відповідальність і перед ними і перед тими хто загинув, ми повинні змінювати країну, інакше не можна. Я вважаю, що знайшов як саме я можу долучитися до змін та бути максимально корисним, і це ФабЛаб - місце де можна навчитися створювати все з нічого.

Можна без перебільшення сказати що саме Програма з розвитку підприємницької діяльності для бійців АТО та їх сімей від Української Соціальної Академії надихнула мене на цей проект”.

Юлія Тригуб, учасниця  з Сум,  розробляє проект реабілітаційного  центру “Нове життя”

Юлія Тригуб, учасниця з Сум, розробляє проект реабілітаційного центру “Нове життя”

Юлія Тригуб – учасниця програми соціального підприємництва УСА  з Сум, якв розробляє проект реабілітаційного  центру “Нове життя”:

“Дуже вдячна Українській Соціальній  Академії -  все було на високому рівні. Захоплююсь успішними та розумними   людьми, саме такими у нас були викладачі. Я вважаю, що процес навчання дуже індивідуальний, гнучкий і цікавий”.

Програма розвитку підприємницької діяльності Української Соціальної Академії створена для сприяння можливості започаткування та ведення власної справи.  Особливістю програми є менторський супровід учасників у пропрацюванні бізнес-плану та здійсненні перших кроків в розвитку свого підприємства. Програма допомагає пройти шлях від ідеї до оформлення моделі бізнесу і запуску її на ринок. 

До участі були запрошені бійці АТО,  військовослужбовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Також запрошували до навчання дорослих членів сімей вищезазначених категорій  військовослужбовців.

 

 

 


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади