В Сєвєродонецьку обговорили перспективи реформування освітнього простору на місцевому рівні

22 лютого 2019 р. в Сєвєродонецьку відбулась прес-конференція в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні». Учасники прес-конференції ознайомились з результатами ...

Додано:
lekotan

освіта
В Сєвєродонецьку обговорили перспективи реформування освітнього простору на місцевому рівні

22 лютого 2019 р. в Сєвєродонецьку відбулась прес-конференція в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні». Учасники прес-конференції ознайомились з результатами діяльності пілотного проекту в Луганській області по напрямкам.

       Протягом 2018 року експертами ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» було проведено аналіз ефективності освітньої мережі в ОТГ, проведено ряд заходів з метою обговорення пропозицій та рекомендацій щодо подальшого розвитку освіти в громаді. До участі були залучені всі зацікавлені особи: директора шкіл, вчителі, мешканці громади, депутати та представники селищної ради. Результати співпраці показали можливі напрямки розвитку.              

       Співпраця в сфері розробки плану створення ефективної мережі освітнього простору  в Лозно-Олександрівської ОТГ на Луганщині отримала певні результати. 15 лютого 2019 року відбулося засідання 19 сесії Лозно-Олександрівської селищної ради. На засіданні було розглянуто ряд та затверджено ряд важливих та необхідних для розвитку громади документів, в тому числі План розвитку освітньої мережі  Лозно-Олександрівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2019 – 2021 рік. Метою плану розвитку освітньої мережи  є  забезпечення подальшого стабільного розвитку системи освіти в громаді та покращання доступу до якісних освітніх послуг. 

        «Активна співпраця дала поштовх згуртованості в громаді навколо  спільного бачення її розвитку. Стратегічний підхід дасть можливість стрімкому розвитку громади. Ми допомагаємо їм втілювати найважливіші завдання, — відмітила Голова громадської організації. — Насправді в громаді потрібно не просто організовувати освітній процес, а забезпечувати ефективну взаємодію представників органів місцевого самоврядування, навчальних шкільних закладів, дошкільних установ та мешканців громади. В Плані враховані всі пропозиції зацікавлених сторін».

       «Громада має вкладати гроші у формування спроможних освітніх закладів, які дадуть якісну освіту дітям, – підкреслив Голова Лозно-Олександрівської громади Олексій Леонов. – Об’єднуватися нам треба навколо надання дітям тієї освіти, яка забезпечить їм успіх у житті.  «Сільська освіта» – це не вирок. Якщо є достатнє фінансування з різних джерел фінансування, забезпечено матеріально технічне оснащення, яке відповідає усім сучасним вимогам, працює якісний педагогічний склад, існує добра мотивація серед учнів, ьажання батьків, є можливість роботи в позакласних гуртках – такий освітній простір є запорукою якісної освіти». 

   Заходи проводяться в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні», який розпочала громадська організація Центр «Доброчин» у 5 пілотних областях – Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській (за підтримки Британського посольства в Україні).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному