У Києві розглянули питання профілактики вживання наркотичних речовин серед підлітків
У приміщенні Київської міської державної адміністрації зібралися представники державного та громадського секторів для обговорення проблем вживання психоактивних речовин серед підлітків.
Додано:
Nataly Kravchuk
Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна», наголосила на завданнях круглого столу – створити ефективний майданчик міжсекторальної взаємодії для розгортання програм направлених на зниження шкоди від вживання наркотичних речовин серед підлітків та вибудувати ефективну профілактику вживанню.
Сергій Шум, директор ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», акцентував увагу учасників на профілактиці наркозалежності та запобіганні незаконному вживанню наркотиків, подоланні стигматизації, лікуванні та реабілітації осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.
На засіданні обговорили:
- дані офіційної статистики вживання ПАР дітьми та підлітками в м. Києві;
- план заходів на 2019-2020 роки з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків до 2020 року в контексті впровадження заходів з профілактики наркозалежності та структуризації реабілітаційних програм;
- досвід роботи з підлітками, які вживають ПАР;
- профілактику наркозалежності та формування культури здорового способу життя в освіті дорослих;
- громадське здоров’я: роль і місце у профілактиці вживання ПАР серед підлітків;
- досвід впровадження програм серед підлітків груп ризику;
- забезпечення психологічного супроводу реабілітаційних заходів та замісної підтримувальної терапії;
- взаємодію поліції та громадських організацій у здійсненні профілактики наркозалежності серед підлітків;
- прогалини у необхідних інтервенціях в Україні в контексті впливу на ранню залежність і надання специфічної допомоги наркозалежних підліткам.
Учасниками круглого столу стали представники організацій: ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», КНП «Київський міський центр громадського здоров`я», ВБО «Конвіктус Україна», ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України,Управління превентивної діяльності ГУНП у м. Києві, Національної поліції України, Київський міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія», МБФ «Альянс громадського здоров`я», AFEW-Ukraine, відділ андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені І. Зязюна НАПН України, Всеукраїнське об’єднання людей із наркозалежністю «Волна», представники навчальних закладів та громадських організацій.
Під час роботи круглого столу було узгоджено попередню резолюцію. Документ буде розміщений на сайті «Конвіктусу» найближчим часом та розісланий усім учасникам круглого столу.
Круглий стіл «Профілактика вживання психоактивних речовин серед підлітків та надання специфічної допомоги» організувала всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» спільно з Центром психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України та Громадською радою при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА). Захід відбувся в рамках проекту «Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднання для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ (PITCH)» та за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».
«Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Щорічно організація охоплює послугами профілактики ВІЛ більше 28 000 осіб із числа груп ризику. Також ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 23 000 тестувань на ВІЛ-інфекцію та надає супровід до диспансеризації у зв’язку з ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії, у тому числі послуги з формування прихильності до її прийому) більше 900 особам на теренах м. Києва та Київської області.
В 2016 року «Конвіктус Україна» розпочала роботу підлітками, які опинилися у складних життєвих обставинах. Сьогодні в місті Києві працює молодіжний клуб STREET POWER – цікаве та безпечне місце, в якому юнаки та дівчата можуть плідно провести дозвілля, а також отримати такі послуги: консультації психолога та індивідуальна підтримка; консультації соціального працівника, медичного працівника, юриста; тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ, гепатит С; участь у цікавих тематичних заходах, спрямованих на особистісний розвиток, набуття нових навичок та знать; участь у групових заняттях із профілактики соціально небезпечних захворювань (ВІЛ, гепатити, ТБ, ІПСШ) з використанням профілактичних настільних ігор. У клубі працюють різноманітні гуртки, організовуються цікаві заходи. Щороку 600 підлітків, які опинилися у важких життєвих обставинах, відвідують клуб STREET POWER.