Інститут Медіа Права закликає захистити ЗМІ від фінансового тиску
3,5 мільйони гривень у 1998 році відсудив Григорій Суркіс у щоденної газети «Всеукраинские ведомости» за «наклеп» і заподіяння «моральної шкоди суспільному і міжнародному авторитету» футбольного ...
Додано:
Громадський Простір
3,5 мільйони гривень у 1998 році відсудив Григорій Суркіс у щоденної газети «Всеукраинские ведомости» за «наклеп» і заподіяння «моральної шкоди суспільному і міжнародному авторитету» футбольного клубу «Динамо Київ» у зв’язку з поширенням інформації, яка стосувалась переходу футболіста Андрія Шевченка до італійського «Мілану». В результаті непосильного фінансового покарання – опозиційна до тодішньої влади газета збанкрутувала та припинила вихід.
З 1 вересня 2015 «прогресивна шкала» судового збору («чим вища сума компенсації – тим вища ставка судового збору»), яка була введена у 2003 році після цієї та низки інших «гучних» справ для припинення подібного фінансового тиску на ЗМІ, була скасована. Тому не виключено, що зовсім скоро українським ЗМІ доведеться захищатись від судових позовів на сотні тисяч гривень.
З метою захистити принципи свободи слова та не допустити пред’явлення судових позовів, що ведуть до ліквідації ЗМІ, юристи Інституту Медіа Права спільно з народними депутатами Вікторією Сюмар, Єгором Соболєвим, Світланою Заліщук, Мустафою Найємом, Сергієм Лещенко, Олександром Абдулліним, Ольгою Черваковою та Олегом Ляшко підготували та внесли до Верховної Ради законопроект щодо захисту незалежності ЗМІ і повернення прогресивної шкали судового збору – проект № 3475.
Детальніше про сутність законопроекту можна ознайомитись на сайті Інституту Медіа Права та в інфографіці нижче
Джерело: Інститут Медіа Права