Студентській молоді – про виборчі права

Вже зовсім скоро відбудеться важливий для кожного громадянина день – день виборів Президента України. Саме тому правники та правозахисники організовують правоосвітні заходи для молодих виборців, аби ...

Додано:
kobzar

DSC07817
Студентській молоді – про виборчі права

Вже зовсім скоро відбудеться важливий для кожного громадянина день – день виборів Президента України. Саме тому правники та правозахисники організовують правоосвітні заходи для молодих виборців, аби донести до них важливість реалізації права голосу та здійснення свідомого вибору.

Так, 28 березня 2019 року до Харківського національного університету імені Каразіна завітали Максим Фень – адвокат, представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях та Юрій Чумак – правозахисник, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області.

На початку зустрічі М. Фень розповів студентам про існуючу в державі систему безоплатної правової допомоги, поділився з майбутніми виборцями пам’ятками «Молодь не лайкає. Молодь голосує!», підготовленими Координаційним центром з надання правової допомоги.

Ю. Чумак у ході інтерактивної лекції-бесіди повідав про громадських омбудсменів та їх діяльність і про засади виборчого процесу та права виборців. Також виборчий омбудсмен продемонстрував низку роликів з виборчих прав та проанонсував відеопрограму «Вибори навиворіт», підготовлену Громадянською мережею ОПОРА.

Правозахисник розіграв з учасниками вправу «Факти та міркування», яка наочно демонструє, що громадяни, на жаль, нерідко користуються неперевіреною інформацією, довіряючись певним стереотипним точкам зору, що призводить до хибних рішень на виході.

«Тому – наголосив Юрій Чумак, – важливо розуміти, що чутки та стереотипи на кшталт «мій голос нічого не вирішує», «всі кандидати однакові» або «там уже все вирішили» є нічим іншим, як маніпулятивними технологіями, які поширюються задля того, аби виборці нехтували своїм правом голосу. Фальсифікації на виборах, як правило, відбуваються саме з невикористаними бюлетенями. Отже, на вибори йти обов’язково потрібно! Оскільки від свідомого вибору кожного залежить майбутнє нашої країни».

Зауважимо, що захід було організовано за сприяння Студентського наукового товариства ХНУ ім. Каразіна.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи