В Татарбунарах пройшли навчально-просвітницькі заходи в рамках «Школи виборця»

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари спільно з партнерськими організаціями провів низку навчальних та просвітницьких заходів в рамках «Школи виборця».Зокрема, було проведено практичні ...

876
В Татарбунарах пройшли навчально-просвітницькі заходи в рамках «Школи виборця»

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари спільно з партнерськими організаціями провів низку навчальних та просвітницьких заходів в рамках «Школи виборця».

Зокрема, було проведено практичні семінари з молодими виборцями, які голосуватимуть вперше, практичні зустрічі-обговорення з виборцями, вуличне інформування. Метою цих заходів було поінформувати жителів громади про особливості проведення виборчої кампанії та допомогти виборцям ефективно реалізувати своє право голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

21 березня Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари спільно з Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку, Татарбунарським бюро правової допомоги та районним відділом державної виконавчої служби провели практичний семінар зі студентами професійно-технічного аграрного училища. Темою зустрічі були питання відповідальності кожної гілки влади та розподіл сфер їх відповідальності, повноважень Президента, особливостей виборчого процесу, перевірки відомостей в Державному реєстрі виборців, тимчасової зміни місця голосування та власне процедури голосування. Правники зупинилися і на питаннях інформаційного забезпечення виборів та порядку проведення передвиборчої агітації. На питання молоді відповідали керівник Центру Леонід Семененко, керівниця Офісу Катерина Кирган-Мангул, головний спеціаліст Бюро правової допомоги Інга Дмитрієва та провідна фахівчиня відділу ДВС Інна Кондрікова.

А питань було багато – молодь активно висловлювала свої думки з приводу проблемних моментів виборів, зокрема цікавилися питаннями відповідальності за підкуп виборців.

27 березня представники Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, Татарбунарського бюро правової допомоги та районного відділу ДВС, провели зустрічі з працівниками Татарбунарського сектору пробації та Татарбунарського представництва Пенсійного фонду України з проблемних питань чергових виборів Президента України. Зустрічі пройшли у неформальному спілкуванні і були спрямовані на роз’яснення виборцям їх прав – хто може брати участь у голосуванні, за якими документами можна проголосувати, яким чином можна зафіксувати виборчі порушення і куди можна звертатись для їх припинення.

Керівник Центру правосуддя Леонід Семененко, з посиланням на конституційні положення, розповів виборцям про компетенцію Президента, його повноваження та права. Більшість з присутніх висловлювалися з приводу недостовірної інформації від більшості претендентів на посаду Президента щодо передвиборчих обіцянок. Також Леонід Семенко зупинився на тому, чого не потрібно робити на виборчій дільниці. Так, на дільниці не допускається фотографування і відеофіксація будь-яким способом результатів волевиявлення виборців, а також демонстрація виборцем результатів його голосування.

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я