Хто такі волонтери та чому волонтерство — це модно?
Волонтер — це модно, але його потрібно виховувати, вважають експерти та волонтери з України і Молдови, що зібралися у креативному просторі Impact Hub Odessa на дискусію “Волонтерство: глобальний рух, ...
Додано:
Олександр Ярощук
Волонтер — це модно, але його потрібно виховувати, вважають експерти та волонтери з України і Молдови, що зібралися у креативному просторі Impact Hub Odessa на дискусію “Волонтерство: глобальний рух, локальні виклики”. Громадський простір підібрав ключові цитати учасників.
Хто такі волонтери і чим вони відрізняються?
“Волонтери — це звичайні люди”, – вважає Юлія Тернова, волонтер одеського проекту Impact Hub Volunteer Service. - Відмінність лиш у тому, що вони жертвують частину свого часу, щоб зробити певне благо для суспільства. Волонтери віддають час, але натомість вони отримують не лише знання, вони також отримують можливість розвиватися самим і розвивати власні проекти”.
На думку менеджерки волонтерських проектів Республіканського волонтерського центру Молдови Еліни Гройсман, “волонтери — це люди, в яких є потенціал великої енергії, яку вони готові витратити на добрі справи, що допоможуть оточуючим”.
Олександра Горбата, менеджерка волонтерських проектів RVC (Молдова) вважає, що волонтерство властиво кожній людині, проте якості волонтера проявляються більшою або меншою мірою. Крім того, на її думку, волонтери, це, перш за все, ті хто має більше часу, бажання, сил та енергії щось робити. Вони роблять це організовано.
Головне — це розвинути культуру волонтерства, – Олександра Горбата
Головне для волонтера — це бажання щось робити, вважає голова БФ Карітас Одеса отець Василь Колодчин. Бажання — головна відмінність волонтера.
Що таке волонтерство? Як воно відчувається людьми і навіщо воно?
“Волонтерство — це норма життя, про яку ми всі забули”, – вважає Еліна Гройсман. У Молдові волонтерство крок за кроком повертається у суспільство. Волонтерство стає нормою. “Люди розуміють, що так і має бути. Якщо не ми, то хто”.
Головна проблема сьогодні — незнання можливостей, вважає Ю. Тернова: “Більша частина людей не знає куди прийти, до кого звернутися, що зробити і чи принесе це користь людям”. На її думку, хоча не всі люди знають чим вони можуть допомогти, є багато волонтерських організацій, які працюють за різними напрямками — “якщо їм показати, що є такі можливості, хоч одна з них їм сподобається”.
Волонтера потрібно виховувати, – о. В. Колодчин
За словами керівника Карітасу в Одесі, не кожна людина може бути волонтером, тому що не в кожного є внутрішня потреба зробити добро на благо іншому. “Волонтера потрібно виховувати, щоб коли людина стала повнолітньою, вона могла усвідомлено стати волонтером. Це все виховання”, – підсумував Василь Колодчин.