Для голосування у другому турі не за місцем реєстрації – необхідно повторно подати заяву

21 квітня 2019 року відбудеться повторне голосування на виборах Президента України (яке зазвичай називають «2-м туром» виборів»). Громадянам України, які мешкають не за місцем реєстрації, необхідно ...

Додано:
kobzar

Зміна місця голосування для ВПО
Для голосування у другому турі не за місцем реєстрації – необхідно повторно подати заяву

21 квітня 2019 року відбудеться повторне голосування на виборах Президента України (яке зазвичай називають «2-м туром» виборів»). Громадянам України, які мешкають не за місцем реєстрації, необхідно ПОВТОРНО* подати заяву про тимчасову зміну місця голосування! Інакше вони не зможуть взяти участь у повторному голосуванні.

Процедура зміни місця голосування залишається такою самою. Відповідно до постанови ЦВК №893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси», потрібно взяти з собою паспорт та звернутися до найближчого до фактичного місця проживання відділу ведення Державного реєстру виборців і написати (заповнити) відповідну заяву.

Адреси органів ведення Державного реєстру виборців можна знайти ТУТ.

При цьому, якщо більшості громадян України до заяви необхідно ще додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідку з місця роботи чи навчання, документ, про право власності на квартиру/дім, договір оренди житла тощо), то внутрішньо переміщеним особам та мешканцям окупованих територій достатньо пред’явити лише паспорт. Довідка переселенця або інші додаткові документи – не потрібні!

Важливо! Звернутися з заявою до органу ведення Держреєстру виборців потрібно до 15 квітня включно.

Для того, аби забезпечити виборцям їх право голосу, відділи ведення Державного реєстру виборців зараз працюють і в вихідні дні. Але графіки можуть бути різні, тому слід уточнити в самому Держреєстрі, які години роботи – за телефоном або на сайті ДРВ.

Після цього виборець отримає відповідне посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. І 21 квітня, взявши посвідчення й паспорт громадянина України, та прийшовши на визначену виборчу дільницю, зможе проголосувати.

Отже, щоб не втратити своє право голосу під час повторного голосування на виборах Президента України, радимо всім переселенцям поквапитися з подачею заяв про тимчасову зміну місця голосування. Адже часу вже лишилося зовсім обмаль!

*Звісно, якщо напередодні виборів Президента України 31 березня громадянин, що мешкає не за місцем реєстрації, не звертався з заявою щодо тимчасової зміни місця голосування, йому теж необхідно це зробити перед повторним голосуванням 21 квітня.

Ольга Аверіна, радниця з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України в Харківській області

Юрій Чумак, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному