Спільна заява з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
Напередодні Міжнародного для боротьби за ліквідацію насильства над жінками ми об’єднуємо наші голоси, аби покласти край насильству над жінками і дівчатами. Віце-президент Європейської Комісії Франц ...
Додано:
Громадський Простір
Напередодні Міжнародного для боротьби за ліквідацію насильства над жінками ми об’єднуємо наші голоси, аби покласти край насильству над жінками і дівчатами.
Віце-президент Європейської Комісії Франц Тіммерманс, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні, Європейський Комісар з міжнародної співпраці та розвитку Невен Міміца, Європейський Комісар з міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос, Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес та Європейський Комісар з юстиції, прав споживачів і ґендерної рівності Вєра Юрова зробили таку заяву:
«Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквід! ацію насильства над жінками ми об’єднуємо наші голоси, аби покласти край насильству над жінками і дівчатами. Це насильство є кричущим порушенням прав людини; воно є ґендерною дискримінацією, що завдає шкоди кожній країні Європи і світу.
Ми рішуче засуджуємо усі форми насильства над жінками і дівчатами.
Цифри є доволі тривожними: за своє життя одна з трьох жінок у Європейському Союзі піддавалася певним формам насильства на ґендерній основі. Дуже багато дівчат у ЄС та поза його межами одружуються у дитинстві; також багатьох дівчат у ранньому віці калічать. У багатьох країнах понад половина вбитих жінок у власних оселях – це справа рук їхніх близьких партнерів, зокрема родичів або членів родини. Також жінки є вкрай уразливими до усіх форм насильства у зонах конфлікту та під час гуманітарних криз.
Поточного року ми маємо звернути особливу увагу на зростання кількості жінок-біженок або жінок, які шукають притулку в ЄС. Деякі з них під час своїх подорожей пережили зґвалтування, побиття або сексуальну експлуатацію; інші – втікають від насильства на ґендерній основі, що спіткало їх у рідних країнах. Вони прибувають у Європу, потребуючи ґендерно чутливої допомоги, яку ми мусимо їм надати.
Боротьба проти усіх форм насильства над жінками і дівчатами залишається ключовим пріоритетом для Європейської Комісії – як у межах ЄС, так і поза його кордонами. Директива ЄС з прав жертв, що визнає особливі потреби жертв насильства на ґендерній основі, набула чинності 16 листопада. Ми підтримуємо приєднання Євросоюзу до Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками і домашньому насильству та боротьбу проти цих явищ як подальший крок ефективної боротьби проти насильства над жінками і дівчатами на державному та європейському рівнях.
Іншою формою насильства, об’єктами якого особливо стають жінки та дівчата, є сексуальне насильство під час конфліктів. Оскільки ми відзначаємо п’ятнадцяту річницю від часу ухвалення Резолюції Ради безпеки ООН №1325 «Жінки, мир і безпека», ЄС та міжнародна спільнота повинні активізувати зусилля для викорінення усіх таких форм насильства та притягнення винних у таких злочинах до відповідальності.
Ми вважаємо, що не може бути довготривалого розвитку без розширення можливостей для жінок; і цього неможливо досягти, якщо не ліквідувати усі форми насильства над жінками і дівчатами. Саме тому ЄС тяжко працював, аби зробити права жінок центральною темою нових Цілей сталого розвитку, включаючи особливі цілі щодо ліквідації ґендерного насильства і згубних практик проти жінок і дівчат.
Від січня 2016 року буде застосовано новий План дій з ґендерних питань для зовнішніх відносин ЄС на 2016-2020 роки, який було схвалено Радою. Боротьба проти усіх форм насильства над жінками і дівчатами є однією з пріоритетних цілей цього документу. Задля підняття обізнаності нещодавно Європейська служба зовнішньої дії розпочала дипломатичне поширення ідей та поглядів із орієнтацією на усі форми насильства над дітьми та жінками, особливо на припинення ранніх, примусових шлюбів і шлюбів між дітьми та обрізання жіночих статевих органів.
Поточного року Європейська Комісія виділила 8 млн. євро на реалізацію проектів, покликаних запобігати і боротися проти насильства над жінками та дівчатами у ЄС; 20 млн. євро було надано на проекти з боротьби проти цих згубних практики поза межами Євросоюзу. ЄС продовжує фінансувати гуманітарні проекти, залучені у боротьбу проти насильства на ґендерній основі під час надзвичайних ситуацій і криз.
Сьогодні будівля Берлемону в Брюсселі підсвічена помаранчевим кольором на підтримку кампанії Генерального секретаря ООН «16 днів активізму проти ґендерного насильства».
Євросоюз твердо відданий ідеї зміцнення своїх зусиль, аби проблема насильства на ґендерній основі залишилася у минулому».
Джерело: Представництво ЄС в Україні