У Черкасах вчили залучати молодь до розвитку власних громад

Два дні поспіль представники молоді із Канівської, Руськополянської та Чигиринської ОТГ вивчали яким чином та у який спосіб надихнути молодь до ухвалення рішень та активної участі у житті громади. ...

Додано:
nalyvinna

IMG_8595-min
У Черкасах вчили залучати молодь до розвитку власних громад

Два дні поспіль представники молоді із Канівської, Руськополянської та Чигиринської ОТГ вивчали яким чином та у який спосіб надихнути молодь до ухвалення рішень та активної участі у житті громади. 16-17 квітня у Черкасах пройшов тренінг для молодіжних активістів. Захід втілений у межах проекту «Молодь – каталізатор зміні», який реалізовує ГО «Молода Черкащина» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

IMG_8595-min

Найперше, що мають отримати учасники від тренінгу, – це натхнення, обмін досвідом та контактами, зазначає тренерка Тетяна Кавальчук. Експертка зауважує, що такі навчання дуже допомагають отримати заряд енергії від однодумців та побудувати дружні містки між різними громадами. Завдання ж тренерів допомогти систематизувати знання та навчити практичним механізмам роботи.

«Учасники мають відчути, що від включення молоді до розвитку громади є практична користь. І такий симбіоз – це природній процес, який має відбуватись у громаді, аби вона розвивалась, була сучасною і у ній хотіли б жити люди. Наше навчання спрямоване на те, щоб учасники вивчили дієві способи залучення людей до громадських справ. Адже це певним чином технічний процес, тому що є методики, які можна застосовувати систематично і якщо їх застосовувати правильно, то людям буде комфортно включатися у міське життя, їм буде цікаво, вони отримуватимуть задоволення і хотітимуть робити якісь корисні для громади речі», – розповідає експертка.

Тренінг побудований таким чином, аби був максимально корисний як тільки тим, хто починає свою громадську роботу, так і уже досвідченим активістам.

IMG_8687-min

Учасниці із Канева – Юлія Мосійчук та Діана Левіт активно занурились у громадську роботу цього року вперше. Дівчатам по 13 років, але вони переконані: вік – не є перешкодою, щоб робити корисні справи.

«Я вирішила взяти участь у тренінгу оскільки для мене важливо, щоб моя громада була комфортною для життя, аби люди не планували якнайскоріше виїхати закордон, а хотіли залишитись тут і розвивати свою батьківщину», – говорить Юлія.

Серед найкорисніших практик Діана відзначає методику світового кафе та аналіз ситуації з позиції різних сторін. «У одній із вправ ми відповідали на питання чому влада може боятись залучати молодь до ухвалення рішень. А після того, як ми шукали відповіді і ставили себе на місце влади, зрозуміла, що часто бракує уміння подивитись на ситуацію очима інших людей. Для мене було дуже корисним побачити ризики й страхи іншої сторони, тоді краще розумієш з чого починати розмову», – ділиться враженнями учасниця.

IMG_8630-min

Спільно із учасниками тренери відпрацьовували різні методи взаємодії між різними жителями громади, а ще – вчилися правильно будувати діалог та шукати методи й інструменти втілення ідей.

«Я знайшов багато відповідей на свої питання: як залучити молодь до втілення спільних ідей, де шукати підтримку, з чого починати. Тренери дали підказки як можна зробити, щоб молодь сама проявляла інтерес до активностей, які відбуваються у громаді. Також для мене цікавим і корисним був блок про інформування. У наш час інформація – головний інструмент і тому потрібно його уміло використовувати. Такі знання допомагають активніше переконувати людей долучатись до хороших справ», – розповідає свої висновки після тренінгу учасник із Руськополянської ОТГ В’ячеслав Лубко.

IMG_8645-min

Тренінг «Методики участі молоді в розвитку громади» – це лише перший маленький крок у межах проекту. До осені молодь та влада із цих ОТГ пройдуть більший шлях та зроблять неабияку дослідницьку та аналітичну роботу для своїх громад, спільно напрацюють і втілять важливі заходи, завдяки яким дізнаються настільки успішною та ефективною може бути співпраця управлінців, якщо залучати молодь до розвитку громади.

 

Довідково:

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я