Відкрите Звернення щодо Програми економічного та соціального розвитку Києва на 2016 рік

Фундація «Відкрите суспільство» офіційно звернулася до міського голови Києва та Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з приводу оприлюднення проекту ПРОГРАМИ економічного і ...

Додано:
barvinok

0_61c4f_5dad405e_orig
Відкрите Звернення щодо Програми економічного та соціального розвитку Києва на 2016 рік

Фундація «Відкрите суспільство» офіційно звернулася до міського голови Києва та Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з приводу оприлюднення проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік, що є тісно пов’язаною із проектом рішення про бюджет Києва.

На часі проведення консультацій з громадськістю щодо змісту проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік.

Також Фундація «Відкрите суспільство», що вже більше 5 років працює в сфері аналізу бюджету та міської політики Києва, пропонує міській владі оприлюднити бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів, які були надані до проекту бюджету м. Києва на 2016 та пропозиції депутатів міської ради, що надаються у формі депутатських запитів та звернень до проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 та до проекту рішення про бюджету м. Києва на 2016 р. та відповідями щодо їх врахування, часткового врахування чи відхилення.

Підписати Відкрите звернення можна тут.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Згідно Закону України «Про звернення громадян» звертаємося до Вас щодо необхідності та важливості дотримання вимог чинного законодавства в частині оприлюднення та обговорення нормативно-правових актів та публічної інформації, яка становлять суспільний інтерес та має безпосередній вплив на вирішення проблем на місцевому рівні. Вважаємо за важливе аби громадяни могли безпосередньо на сайті міської радиознайомитися

a) Бюджетними запитами головних розпорядників бюджетних коштів, які були надані до проекту бюджету м. Києва на 2016 б) Пропозиціями депутатів міської ради наданими у формі депутатських запитів та звернень до проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 та до проекту рішення про бюджету м. Києва на 2016 р. та відповідями щодо їх врахування, часткового врахування чи відхилення

в) Проектом ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік яка тісно пов’язана із проектом рішення про бюджет м. Києва.

Проект ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік є тісно пов’язаним із проектом рішення про бюджет Києва. Згідно статті  4 Регламенту Київської міської ради Київський міський голова:

  • забезпечує підготовку на розгляд Київради проектів програм соціально-економічного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, бюджету міста Києва та звіту про його виконання, рішень Київради з інших питань, що належать до її відання;
  • призначає проведення публічних громадських обговорень проектів рішень Київради та міських бюджетних програм, в тому числі на підставі обґрунтованих звернень представників територіальної громади.

Оскільки Програма соціального та економічного розвитку міста є нормативно-правовим актом та має важливе значення для розуміння громадянами стратегії розвитку міста та обґрунтування прогнозованих показників надходжень та витрат з міського бюджету, пропонуємо згідно статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднити проект Програми соціального та економічного розвитку м. Києва на наступний рік не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

2. Оскільки Програма соціального та економічного розвитку м. Києва є суспільно важливим документом для розвитку міста, консультації із громадянами та бізнесом щодо його змісту є важливим індикатором відкритості та прозорості політичного процесу на місцевому рівні.

Задля підвищення довіри до місцевої влади та ії рішень, пропонуємо після оприлюднення проекту Програма соціального та економічного розвитку м. Києва ініціювати та провести консультації з громадянами та бізнесом щодо його змісту через наступні канали участі:

а) надсилання пропозицій у письмовій формі на визначену електронну пошту;

б) проведення публічного громадського обговорення;

в) проведення публічного експертного обговорення;

г) проведення публічних зустрічей із заінтересованими сторонами (ініціативні групи громадян та бізнес об’єднання) щодо конкретних проблемних питань місцевої політики.

3.  Аби громадяни та бізнес були впевненими, що міська влада готова не лише до консультування із громадянами щодо змісту Програми соціального та економічного розвитку міста, але й до співпраці та реагування на наданні пропозиції та зауваження, пропонуємо забезпечити можливість для громадян відстежувати свій внесок у консультації шляхом:

а) оприлюднення всіх наданих пропозицій в рамках консультацій на веб-сайті міськради;

б)  оприлюднення звіту про результати консультацій із громадськістю на веб-сайті міськради. Це  стане  свідчень того, що наданні пропозиції громадян в рамках консультацій були використанні у проекті цього нормативного акту.

У звіті про результати консультацій зазначити стан та причини врахування, часткового врахування чи відхилення отриманих пропозицій та зауважень, а також  зазначити яким чином це відобразилося на проекті Програми соціального та економічного розвитку м. Києва;

в) додати звіт про проведення консультацій із громадянами та бізнесом щодо змісту Програми соціального та економічного розвитку та інформацію про результати консультацій у формі окремого додатку до рішення про місцевий бюджет на 2016 р.

4. Оприлюднити на сайті міської ради бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів, які були надані до проекту бюджету Києва на 2016 р.

5. Оприлюднити на сайті міської ради пропозиції депутатів міської ради, які надані у формі депутатських запитів та звернень до проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 та проекту рішення про бюджету м. Києва на 2016 р., а також відповідями щодо їх  врахування, часткового врахування чи відхилення.

Наперед вдячні за врахування наданих пропозицій та відповіді по суті наданих пропозицій.

З повагою,

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Мукачево — перше місто в Україні, у якому запрацюють "медіаційні патрулі" у школах

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

У Дніпрі суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великої Британії для транспарентності місцевої влади в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час